Mavi Kelebekler galibiyet serisini üç maça çıkardı
Hentbol Kadınlar Süper Ligi 7’nci hafta mücadelesinde deplasmanda Görele Belediyesi’ni mağlup eden Mavi Kelebekler galibiyet serisini üç maça çıkardı.
![Mavi Kelebekler galibiyet serisini üç maça çıkardı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/11/mavi-kelebekler-galibiyet-serisini-uc-maca-cikardi.jpeg)
28 Kasım 2022 - 23:11
Dört günde ikinci galibiyet
Hentbol Kadınlar Süper Ligi 7’nci hafta mücadelesinde deplasmanda Görele Belediyesi’ni mağlup eden Mavi Kelebekler galibiyet serisini üç maça çıkardı. Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, Hentbol Kadınlar Süper Ligi 7’nci hafta mücadelesinde deplasmanda Görele Belediyesi ile karşılaştı. Mücadeleye hızlı başlayan Mavi Kelebekler ilk yarının ortalarına kadar iyi oyununu ve skor avantajını sürdürse de rakip ev sahibi olmanın avantajını kullanarak devre sonunda 19-15 skorla soyunma odasına önde girdi. İkinci yarıya Yasemin ve Alena’nın peş peşe bulduğu gollerle başlayan Konyaaltı, attığı gollerin yanı sıra yaptığı iyi savunmanın da karşılığını alarak yeniden öne geçti. İkinci yarının ortalarında karşılıklı gollere sahne olarak hentbolseverlere keyifli anlar yaşatan mücadeleyi 30-31’lik skorla tek farklı da olsa kazanmayı bilen Mavi Kelebekler, galibiyet serisini üç maça çıkardı ve haftayı 11 puanla üçüncü sırada kapattı.da olsa kazandıkları için mutlu olduklarını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Dört günde oynadığı iki maçı da kazanan takımımızı tebrik ediyorum. Avrupa maçları öncesinde bu iki maçı kazanıp moral depolamak çok önemliydi. İkinci maçta biraz zorlansalar da kazanmasını bildiler. Büyük takım olmanın gerekliliklerinden bir tanesi de kazanma alışkanlığıdır. Çok iyi oynamadığı maçları da bir şekilde kazanan bir takıma sahibiz. Bütün sporcularımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai