Martaş Otomotiv'in Yeni Genel Müdürü Erdem Çarıkcı oldu!

Otomotiv satış sonrası sektöründe 40 yılı geride bırakan ve farklı ürün gruplarında faaliyet gösteren 150’den fazla markanın satış, pazarlama ve dağıtım operasyonlarını yürüten Martaş Otomotiv’in yeni genel müdürü Erdem Çarıkcı oldu.

Martaş Otomotiv'in Yeni Genel Müdürü Erdem Çarıkcı oldu!
08 Ocak 2021 - 13:23
Otomotiv satış sonrası sektöründe 40 yılı geride bırakan ve farklı ürün gruplarında faaliyet gösteren 150’den fazla markanın satış, pazarlama ve dağıtım operasyonlarını yürüten Martaş Otomotiv’in yeni genel müdürü Erdem Çarıkcı oldu. Son olarak Fransız Valeo Grubu bünyesindeki Valeo Servis Türkiye’nin genel müdürlüğü görevini üstlenen Çarıkcı, hafif ve ağır ticari araçlara yönelik ekipman ve entegre sistemler sunan Valeo’da toplam 22 yıl boyunca çeşitli kademelerde görev aldı.

Otomotiv sektöründe binek ve hafif ticari araç yedek parçaları konusunda bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren ve geçtiğimiz yıl 40. yılını kutlayan Martaş Otomotiv’in yeni genel müdürü Erdem Çarıkcı oldu. Martaş Otomotiv’in satış, pazarlama ve dağıtımını da üstlendiği dünyaca ünlü otomotiv tedarikçisi Valeo’da uzun yıllar çeşitli kademelerde kariyerini sürdüren Erdem Çarıkcı, 2021 yılı itibarıyla, Martaş Otomotiv bünyesinde genel müdür unvanıyla görevine başladı.

1976 İstanbul doğumlu olan Erdem Çarıkcı, lisans eğitimini bilgisayar mühendisliğinde tamamladı. Ardından 1998 yılında hafif ve ağır ticari araçlara yönelik ekipman ve entegre sistemler sunan Fransız menşeili Valeo’da stajyer mühendis olarak iş hayatına başladı. 22 yıl boyunca 7 farklı pozisyon ve 2 farklı ülkede alınan görevlerle Valeo kariyerini sürdüren Çarıkcı, bu şirket altındaki son görevini 2020 yılının Aralık ayı sonunda Valeo Servis Türkiye Genel Müdürü olarak tamamladı. Evli ve iki çocuk babası Erdem Çarıkcı, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Martaş Otomotiv Hk.
1980 yılında kurulan Martaş Otomotiv, binek ve hafif ticari araç grupları yedek parçaları konusunda bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım firmasıdır. Bugün Türkiye'nin en büyük bağımsız yedek parça dağıtım merkezi konumunda bulunan firma Türkiye’nin yanı sıra, Avrupa ve Orta Asya'nın birçok ülkesine dağıtım yapmaktadır. Martaş Otomotiv, toplamda 60 bin metrekare alan üzerine kurulu, Avrupa Birliği Standartları'nda donatılmış, sektörün en modern ve teknolojik dağıtım merkezlerine sahiptir. 400'ü aşkın nitelikli personeli, 150 binin üzerinde referansı ve sürekli geliştirdiği ürün grubu ve projeleri ile yerli ve yabancı 150'den fazla markanın satış, pazarlama ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. "Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti" prensibi ile sürdürülebilir büyümeyi hedef edinen Martaş Otomotiv, Avrupa'nın en büyük yedek parça dağıtım organizasyonlarından ATR'nin hissedar üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça'ya Ücretsiz Gemi Turu
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça’ya...
Büyükşehir'den "Mülteci Taşıma" İddialarına Net Yanıt
Büyükşehir'den "Mülteci Taşıma" İddialarına Net Yanıt