Manisa Büyükşehir'in Seraları Üreticinin Yüzünü Güldürüyor
İl genelinde kırsal kalkınmanın sağlanması adına önemli projeleri hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘Örtü Altı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi’ (Seracılık) ile üreticilere büyük destek sağladı.
![Manisa Büyükşehir'in Seraları Üreticinin Yüzünü Güldürüyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2019/06/manisa-buyuksehir-in-seralari-ureticinin-yuzunu-gulduruyor.jpeg)
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nca yürütülen proje kapsamında Köprübaşı ilçesinde de 13 seranın kurulumu yüzde 75 hibe destekli olarak gerçekleştirildi. Üreticilerin olumsuz hava koşullarından etkilenmeden 4 mevsim üretim yapabildiği seralar üreticilere yeni gelir kapısı açtı.
Kırsal kalkınmanın sağlanması adına il genelinde birçok projeyi hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, projeleriyle üreticilerin yüzünü güldürüyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nca yürütülen projeler kapsamında ana arı, zeytin, badem ve ceviz fidanları dağıtıldı. Ayrıca il genelinde yüzde 75 hibe destekli olarak anahtar teslim kurulan seralarla da üreticilere yeni gelir kapıları açıldı. ‘Örtü Altı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi’ (Seracılık) kapsamında Köprübaşı’nda kurulan 13 serada da üretim sürüyor. Köprübaşı Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Ali Aybars Özbilgin, sera desteğinden faydalanan üreticiler Ayşe Kurt ve Mehmet Zeybek ile bir araya geldi. Kendilerine sağlanan sera desteğinden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün‘e teşekkürlerini ileten üreticiler Ayşe Kurt ve Mehmet Zeybek, 4 mevsim üretim yapabildikleri seralarda mevsimine göre salatalık, domates, marul, fasulye ve çilek gibi ürünler yetiştirebildiklerini ifade ederek, yapılan destekle kendilerine yeni gelir kapılarının açıldığını belirttiler.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai