Manavgatlı afetzede üreticilere Buca desteği
BUCA Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Türkiye’nin yüreğini yakan orman yangınları için üç koldan birimleri harekete geçirdi.
![Manavgatlı afetzede üreticilere Buca desteği](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/07/manavgatli-afetzede-ureticilere-buca-destegi.jpg)
30 Temmuz 2021 - 20:03
Buca’dan Manavgat’a kırsal için destek hareketi
BUCA Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Türkiye’nin yüreğini yakan orman yangınları için üç koldan birimleri harekete geçirdi. Bölgedeki çalışmalara destek olmak için BUCAKUT birimi, özellikle hayvancılıkla uğraşan köylülere klinik desteği için veterinerlik ekibi ve ikram araçları, Manavgat’a yardım için yola çıktı.Buca Belediyesi, Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve tüm Türkiye’nin ciğerini yakan eş zamanlı orman yangınlarının neden olduğu yaraları sarmak ve söndürme çalışmalarına destek olmak için çalışma başlattı. Yangınların duyulmasının ardından “nokta atışı destek” için bürokratlarıyla özel bir çalışma gerçekleştiren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, tüm birimleri alarma geçirdi. Destek bölgelerini ve acil ihtiyaçları belirleyen ekipler, kurumlardan ve uzmanlardan bilgi aldı ve özellikle hayvancılıkla uğraşan kırsal bölgelere özel çalışma yürüttü.
ÜÇ AYRI BİRİMLE MANAVGAT’A HAREKET ETTİ
Destek çalışmaları kapsamında, İzmir Depremi sonrası kurulan ve eğitim sürecini başarıyla tamamlayan Buca Arama Kurtarma Birimi (BUCAKUT), Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne ait ekip ve iki adet ikram aracı Buca Belediyesi’nden Manavgat’taki afet bölgesine hareket etti.
YARALAR BİRLİKTE SARILACAK
Akşam saatlerinde yola çıkan ekipler, en kısa sürede Manavgat’a ulaşarak yerel ve ulusal paydaşlarla koordineli bir şekilde çalışmalara başlayacak. BUCAKUT ekipleri bölgede çalışmalarını sürdüren profesyonel birimlere destek olacak. İçeriği afet bölgesine göre yeniden düzenlenen ikram araçları da hem vatandaşa hem saha ekiplerine hizmet verecek.
BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVANLARA KLİNİK DESTEĞİ
Başkan Kılıç tarafından özel hassasiyetle görevlendirilen veteriner ekipleri ise özel donanımlı araçlarıyla orman yangınında zarar gören büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara klinik desteği sağlayacak. Veterinerlik ekipleri, yangından kaçan yaban hayvanlarının bulunabileceği olası merkezlere yiyecek ve su desteği sağlamayı da ajandasına aldı. Öte yandan kırsal bölgelerdeki taleplerin yanı sıra ihtiyaç halinde kent merkezindeki sokak hayvanlarına da destek olunabilecek.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai