MABEM Seviye Tespit Sınavı Yapacak
Manisa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan MABEM’lerde kurs almak isteyen öğrenciler için Mayıs ayında seviye tespit sınavı düzenleneceği duyuruldu.
![MABEM Seviye Tespit Sınavı Yapacak](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/05/mabem-seviye-tespit-sinavi-yapacak.jpg)
23 Mayıs 2021 - 13:49
Manisa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan MABEM’lerde kurs almak isteyen öğrenciler için Mayıs ayında seviye tespit sınavı düzenleneceği duyuruldu. 26 Mayıs tarihine kadar ön kayıtları alacak olan MABEM, 27-28 Mayıs’ta sınav gerçekleştirecek.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezinin (MABEM) faaliyetleri hakkında verdiği bilgilerde 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Manisa’nın 17 ilçesinde 160 derslikte eğitim planlaması yapıldığını belirtti. Özcan, MABEM’in tecrübesiyle her geçen yıl başarısını daha ileriye taşıdığını, ülkenin önde gelen lise ve üniversitelerine öğrenci yerleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.
Ön Başvurular 26 Mayıs’a Kadar
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eğitim öğretime verdiği önemin bir yansıması olan MABEM’in Manisa bünyesinde önemli bir açığı kapattığını ifade eden Daire Başkanı Fırat Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e tüm Manisalılar adına minnettar olduklarını dile getirdi. Nisan ayında yapılacak olan seviye tespit sınavına katılacak öğrencilere şimdiden başarılar dileyen Özcan, 26 Mayıs’a kadar ön kayıtların alınacağını belirterek, 27-28 Mayıs’ta sınavın gerçekleştirileceğini söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezinin (MABEM) faaliyetleri hakkında verdiği bilgilerde 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Manisa’nın 17 ilçesinde 160 derslikte eğitim planlaması yapıldığını belirtti. Özcan, MABEM’in tecrübesiyle her geçen yıl başarısını daha ileriye taşıdığını, ülkenin önde gelen lise ve üniversitelerine öğrenci yerleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.
Ön Başvurular 26 Mayıs’a Kadar
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eğitim öğretime verdiği önemin bir yansıması olan MABEM’in Manisa bünyesinde önemli bir açığı kapattığını ifade eden Daire Başkanı Fırat Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e tüm Manisalılar adına minnettar olduklarını dile getirdi. Nisan ayında yapılacak olan seviye tespit sınavına katılacak öğrencilere şimdiden başarılar dileyen Özcan, 26 Mayıs’a kadar ön kayıtların alınacağını belirterek, 27-28 Mayıs’ta sınavın gerçekleştirileceğini söyledi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai