MABEM Seviye Tespit Sınavı Yapacak

Manisa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan MABEM’lerde kurs almak isteyen öğrenciler için Mayıs ayında seviye tespit sınavı düzenleneceği duyuruldu.

MABEM Seviye Tespit Sınavı Yapacak
23 Mayıs 2021 - 13:49
Manisa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan MABEM’lerde kurs almak isteyen öğrenciler için Mayıs ayında seviye tespit sınavı düzenleneceği duyuruldu. 26 Mayıs tarihine kadar ön kayıtları alacak olan MABEM, 27-28 Mayıs’ta sınav gerçekleştirecek.
 
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezinin (MABEM) faaliyetleri hakkında verdiği bilgilerde 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Manisa’nın 17 ilçesinde 160 derslikte eğitim planlaması yapıldığını belirtti. Özcan, MABEM’in tecrübesiyle her geçen yıl başarısını daha ileriye taşıdığını, ülkenin önde gelen lise ve üniversitelerine öğrenci yerleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Ön Başvurular 26 Mayıs’a Kadar
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eğitim öğretime verdiği önemin bir yansıması olan MABEM’in Manisa bünyesinde önemli bir açığı kapattığını ifade eden Daire Başkanı Fırat Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e tüm Manisalılar adına minnettar olduklarını dile getirdi. Nisan ayında yapılacak olan seviye tespit sınavına katılacak öğrencilere şimdiden başarılar dileyen Özcan, 26 Mayıs’a kadar ön kayıtların alınacağını belirterek, 27-28 Mayıs’ta sınavın gerçekleştirileceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?
İzmir'de halk ekmek fiyatında indirim! 7 TL'den 5 TL'ye düştü
İzmir'de halk ekmek fiyatında indirim! 7 TL'den 5 TL'ye düştü