Konyaaltı Belediye SK, Üsküdar Belediyesi'ni farklı mağlup etti
Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, Süper Lig’in 10’uncu haftasında deplasmanda Üsküdar Belediyesi ile karşılaştı.
![Konyaaltı Belediye SK, Üsküdar Belediyesi'ni farklı mağlup etti](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/01/konyaalti-belediye-sk-uskudar-belediyesi-ni-farkli-maglup-etti.jpeg)
12 Ocak 2023 - 14:32
Avrupa öncesi moral depoladı
Konyaaltı Belediye SK, Hentbol Kadınlar Süper Ligi 10’uncu hafta mücadelesinde deplasmanda Üsküdar Belediyesi’ni farklı mağlup ederek zirve takibini sürdürdü.Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, Süper Lig’in 10’uncu haftasında deplasmanda Üsküdar Belediyesi ile karşılaştı. EHF Avrupa kupasında son 16 turu mücadelesi veren Mavi Kelebekler, öte yandan Süper Lig’de de zirve takibini sürdürüyor. Üsküdar maçı öncesine kadar oynadığı 9 karşılaşmanın 6’sını kazanarak 3’üncü sırada yer alan Konyaaltı, Üsküdar maçından da 28-35 gibi farklı bir skorla galip ayrılarak sıralamadaki yerini korudu ve deplasmanda karşılaşacağı SL Benfica karşılaşması öncesinde moral depoladı. Karşılaşmanın ilk yarısını da 18-20 önde tamamlayan Mavi Kelebekler’de Alena 8 gol ile yıldızlaşırken, Elif Sıla Aydın da rakip ağlara bıraktığı 7 gol ile skora önemli ölçüde katkı yaptı.
SIRADA BENFİCA VAR
Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nin yanı sıra EHF Avrupa kupasında da yoluna devam eden Konyaaltı Belediye SK, ilk maçta Antalya’da 35-35 berabere kaldığı SL Benfica ile bu maçın rövanşında Portekiz’de karşı karşıya gelecek. Rövanş maçını kazanarak Antalya’yı Avrupa’da temsil etmeye devam etmek isteyen Mavi Kelebekler, kazanması halinde Avrupa’da ilk 8 takım arasına adını yazdıracak. Rövanş karşılaşması, 15 Ocak Pazar günü saat 18:30’da Lizbon'daki Pav. Luz No. 2 salonunda oynanacak. Takımlarının Avrupa kupaları öncesinde güzel bir galibiyet alarak moral depoladığını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Avrupa kupalarında kentimizi en iyi şekilde temsil eden takımımızın Pazar günü oynanacak maçtan da iyi bir sonuçla ayrılarak yoluna devam edeceğine inanıyorum’’ dedi.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR