Klimalı Kurban Pazarı

Eyüpsultan Belediyesi’nin Kemerburgaz’da açtığı kurbanlık pazarında ülkenin dört bir yanından getirilen hayvanlar için soğutma sistemleri kuruldu. Sıcak yaz aylarında kurbanlıkların bunalmaması için kurulan bu sistemlerden besiciler de oldukça memnun. Günlük olarak mikroplara karşı ilaçlanan kurban pazarında 100’den fazla çadır bulunuyor. Belediyeye bağlı veterinerlerin sürekli olarak denetim yaptığı pazarda, kesimyeri, kafeterya, karantina çadırı ve yakınında da hayvan kliniği hizmet veriyor.

Klimalı Kurban Pazarı
13 Ağustos 2018 - 09:03

Eyüpsultan Belediyesi Veteriner Hekimi Gökhan Karadağ, “Havaların sıcak olması nedeniyle fanlarla çadırlarımızı serinletiyoruz. Hayvan refahı için bu çok önemli. Serin bir ortamda, hijyenik bir ortamda kurbanlıklarımızı kurbana hazırlıyoruz” dedi.

4 Veteriner Hekim görev yapıyor

Kurbanlık alanında sağlık koşullarının tam olarak sağladıkarını belirten Karadağ şunları söyledi: “Dört veteriner hekimimizle birlikte kurbanıklarımızı günlük olarak muayene ediyoruz. Yaş tayinlerini yapıyoruz. Belgelerini kontrol ediyoruz. Özellikle sağlık durumlarını dikkatle izliyoruz. Alanımızda her türü imkan mevcut. Karantina çadırımız var. Suyumuz içme suyudur. Hayvanlarımıza günlük düzenli olarak içme suyu takvivesi temin ediyoruz. Ayrıca ilaçlama ekibi gündüzleri dezenfeksiyon, kara sineklere, larva ve kuşkunlara karşı Dünya Sağlık Örgütü onaylı ilaçları uyguluyoruz. Bunlar kimyasal ilaçlar olmayıp tamamen organik ilaçlardır. Bu organikilaçlarla hiçbir hayvana zarar vermeden buradaki en sağlıklı ortamı yaratmaya çalışıyoruz.”

“Oldukça memnunuz”

Kars’tan gelen besici Mehmet Yıldırım, belediyenin hizmetlerinden oldukça memnun olduklarını söyleyerek, “Kurban pazarının yeri oldukça güzel. Hem bizlere hem de hayvanlara yönelik belediyenin sağlık hizmetleri de var. Geçtiğimiz dönemlerde satış yaptığımız yerlerin aksine buradaki durumdan oldukça memnunuz” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay: "Aliağa'da kontrolsüz gemi sökümüne izin verilemez"
Başkan Tugay: “Aliağa'da kontrolsüz gemi sökümüne izin...
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?