Kızılçullu'nun liselileri üniversitelileri solladı
Buca Belediyesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi’nin lise öğrencileri, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde düzenlenen yarışmada, akademisyenlerin, lisans ve lisansüstü öğrencilerin yüzlerce projesi arasından ikincilik ödülüne layık görüldü.
![Kızılçullu'nun liselileri üniversitelileri solladı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/06/kizilcullu-nun-liselileri-universitelileri-solladi.jpg)
10 Haziran 2021 - 11:35
Buca’nın gençleri üniversitede zirveye çıktı
Buca Belediyesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi’nin lise öğrencileri, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde düzenlenen yarışmada, akademisyenlerin, lisans ve lisansüstü öğrencilerin yüzlerce projesi arasından ikincilik ödülüne layık görüldü. Gençlerin projesi akademisyen jürilerin beğenisini toplayarak patent ve gelişimini sağlamak için Ön Kuluçka Ödülü verildi.Kurulduğu günden beri gençlere verdiği akademik eğitimle başarılara imza atan Buca Belediyesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi, üniversite öğrencileri arasından ödülü kaptı.
Merkezin lise öğrencileri, Ar-Ge projelerine ilişkin teknolojik ve finansal işbirliklerinin oluşmasına ortam hazırlamak, üniversite-sanayi işbirliğini artırmak ve teknolojik gelişmelerin dinamiğini oluşturacak bilim insanlarını sanayide aktif hale getirmek amacıyla Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi düzenlenen Farabi VII. AR-GE İnovasyon Proje Pazarı organizasyonuna katıldı
ÜNİVERSİTELİLER ARASINDAN İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Akademisyenlerin, sektör temsilcilerinin, lisans ve lisansüstü öğrencilerin yüzlerce projeyle katılım gösterdiği organizasyonda, merkez öğrencilerinden Bilal Esmer ve Kübra Eylül Baysak “Patlama ve Darbelere Karşı Yerli ve Çevreci Koruma Malzemelerinin Geliştirilmesi” projesiyle ikincilik ödülüne layık görüldü.PATENT VE PROJE GELİŞTİRME ÖDÜLÜ
Öğrencilerin projesi, akademisyen jüriler tarafından beğenilerek projenin geliştirilmesi için teşvikte bulunuldu. İkincilik ödülünün yanı sıra öğrenciler, projenin patentinin alınması, Teknopark bünyesinde yer edinebilmesini sağlayacak Ön Kuluçka Ödülü ile ödüllendirildi.Öte yandan yarışmaya “Bulaşıcılığı Arttıran Koronavirüs (SARS-CoV-2) Mutasyonlarının Tahmini” isimli projeleri ile katılan Ege Çalışkan ve Murat Işık ve “Can kurtaran Dedektör” projeleri ile katılan Ceren Boz ve Yaman Has ise finalist olarak ter döktü.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai