Kızı Babası İçin HAYAT İstedi

25 yaşındaki Buse Turan, tedavi gördüğü hastanede acil karaciğer nakli babası için sosyal medya hesabından bağış çağrısında bulundu.

Kızı Babası İçin HAYAT İstedi
18 Nisan 2021 - 00:37
25 yaşındaki Buse Turan, tedavi gördüğü hastanede acil karaciğer nakli babası için sosyal medya hesabından bağış çağrısında bulundu. Umutla organ beklediklerini anlatan Turan,  yaptığı açıklamada, “İzmir Katip Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören babama acil karaciğer nakli yapılması gerekiyor. Akrabalarımızda uygun donör çıkmadı bize yardım edin” dedi. Hastanedeki doktor ve sağlık çalışanlarının kendileriyle çok yakından ilgilendiğini anlatan Turan, “Onların sayesinde pandemi döneminde babam hayatta, uygun organ bulunursa sağlıklı bir yaşam sürecek” dedi.

İzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı Bağyurdu beldesinde çiftçilik yapan Özden Turan (55), bir ay önce gözlerindeki sarılık ve halsizlik nedeniyle Turgutlu Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkiklerde siroz tanısı konan Turan, Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesine gitti. Karnından sıvı çekilen Turan’a bir hafta sonra randevu alması gerektiği söylendi. Kızı Buse Turan babası için İzmir’de bir hastane araştırmaya başladı. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde giden Turan’a doktorlar tarafından hayati riskinin bulunması nedeniyle hemen Gastroenteroloji Servisine yatışı yapıldı.

Yardım Çağrısı
Turan’ın birinci derece yakınlarında aynı kan grubu taşıyan gönüllü vericinin çıkmaması üzerine gözler, akraba dışı ve kadavradan organ nakline çevrildi. Bir umutla organ bekleyen Özden Turan’ın yanı başında bekleyen kızı Buse Turan (25), sosyal medya hesabından babası için bağış çağrısı yaptı.

Hastanede doktorların ve tüm sağlık personelinin kendileriyle yakından ilgilendiğini anlatan Buse Turan, “Babamın sağlığı için herkes burada yoğun bir çaba gösteriyor. Pandemi döneminde zor koşullarda çalışan sağlık personellerimize minnettarız” dedi.
Babasının bir an önce sağlığına kavuşması için uygun organ bulunması gerektiğini anlatan Turan, organ bağışı için gönüllü olmak isteyen kişilere yardım çağrısında bulundu.

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Kitap Fuarı başladı
İzmir Kitap Fuarı başladı
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 29'uncu kez kapılarını açtı
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı...