Karşıyaka'da zeybek bilmeyen kalmayacak
Karşıyaka Belediyesi, Ege kültürünün yapı taşlarından zeybek oyununu yaygınlaştırmak ve yaşatmak amacıyla ücretsiz yaz kursu düzenleyecek...
![Karşıyaka'da zeybek bilmeyen kalmayacak](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2020/07/karsiyaka-da-zeybek-bilmeyen-kalmayacak.jpg)
22 Temmuz 2020 - 12:02
Karşıyaka Belediyesi, Ege kültürünün yapı taşlarından zeybek oyununu yaygınlaştırmak ve yaşatmak amacıyla ücretsiz yaz kursu düzenleyecek. “Zeybek bilmeyen kalmasın!” sloganıyla gerçekleştirilecek kursa katılmak isteyenler, 29 Temmuz Çarşamba gününe kadar 0232 365 69 12 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırabilecek.
YAŞ SINIRLAMASI YOK
Yaş kısıtlaması olmaksızın, 7’den 70’e her yaştan vatandaşlara açık olan zeybek kursu; sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde, açık alanlarda yapılacak. Önlemler çerçevesinde kursiyer sayısı da sınırlı olacak. Dersler, Karşıyaka Belediyesi Konservatuar Müdürlüğü’ne bağlı halk dansları eğitmenleri Alper Özarslan, İbrahim Burak Elibüyük, Eylül Gezer ve Büşra Yavaşlı tarafından verilecek.
DERSLER AÇIK HAVADA
Haftada üç gün, üç ayrı alanda yapılacak eğitimler kapsamında ilk ders, Kurban Bayramı’nın hemen ardından 4 Ağustos Salı günü Örnekköy Meydanı’nda düzenlenecek. Diğer eğitim noktaları ise Bahçelievler Katlı Pazaryeri arkasındaki otopark ile Demirköprü Kadın Dayanışma Merkezi yanındaki park olacak.
YAŞ SINIRLAMASI YOK
Yaş kısıtlaması olmaksızın, 7’den 70’e her yaştan vatandaşlara açık olan zeybek kursu; sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde, açık alanlarda yapılacak. Önlemler çerçevesinde kursiyer sayısı da sınırlı olacak. Dersler, Karşıyaka Belediyesi Konservatuar Müdürlüğü’ne bağlı halk dansları eğitmenleri Alper Özarslan, İbrahim Burak Elibüyük, Eylül Gezer ve Büşra Yavaşlı tarafından verilecek.
DERSLER AÇIK HAVADA
Haftada üç gün, üç ayrı alanda yapılacak eğitimler kapsamında ilk ders, Kurban Bayramı’nın hemen ardından 4 Ağustos Salı günü Örnekköy Meydanı’nda düzenlenecek. Diğer eğitim noktaları ise Bahçelievler Katlı Pazaryeri arkasındaki otopark ile Demirköprü Kadın Dayanışma Merkezi yanındaki park olacak.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai