İzmir Kurban Bayramı'na Hazır: Yetkililerden Önemli Açıklamalar
Gıda Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Sedat Ildız ve İl Müdürü Mustafa Şahin önderliğinde Karşıyaka, Buca ve Karabağlar'daki kurban pazarları ve kesim yerleri denetlendi.
![İzmir Kurban Bayramı'na Hazır: Yetkililerden Önemli Açıklamalar](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/06/izmir-kurban-bayrami-na-hazir-yetkililerden-onemli-aciklamalar.jpg)
Gıda Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Sedat Ildız ve İzmir Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin önderliğinde Karşıyaka, Buca ve Karabağlar'daki kurban pazarları ve kesim yerleri denetlendi.
Vatandaşların sağlıklı ve güvenli kurbanlık hizmeti almasını sağlamak amacıyla yapılan denetimlerde; ilçe müdürlüklerinde görevli personellerin yanı sıra Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdür V. Bahar Yıldırım, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü B. Kürşad Sevim, Karşıyaka İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bülent Üngür, Buca İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yasin Soylu ve Karabağlar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Özer Matur da yer aldı.
Yapılan denetimler hakkında bilgi veren Gıda Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Sedat Ildız, “Kurban Bayramı süresince halkımızın sağlıklı ve güvenli kurbanlık et temin edebilmesi için denetimlerimizi titizlikle sürdürüyoruz. Üreticilerimizle bir araya gelerek onların sorunlarını dinliyor ve çözüm önerileri sunuyoruz. Denetimlerimizde, kurbanlık hayvanların sağlık durumlarından kesim koşullarına kadar birçok önemli noktayı gözden geçiriyoruz. Amacımız, bayram boyunca halkımızın gönül rahatlığıyla kurban ibadetini gerçekleştirebilmesi.” ifadelerini kullandı.
İzmir Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin de yaptığı açıklamada, “Bayram boyunca vatandaşlarımızın hijyenik koşullarda kurban ibadetini gerçekleştirmelerini sağlamak. Bu doğrultuda ekiplerimizle birlikte sahadayız ve tüm denetimleri hassasiyetle gerçekleştiriyoruz. Kurbanlık hayvanların uygun koşullarda satışı ve kesimi için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Üreticilerimizle yaptığımız görüşmelerde, onların taleplerini ve önerilerini dikkate alarak, daha iyi hizmet sunmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.
İncelemeler sırasında, Karşıyaka, Buca ve Karabağlar’daki kurbanlık satış ve kesim yerleri detaylı bir şekilde kontrol edildi. Pazarlardaki hayvanların kurbanlık için uygun olup olmadığı, pasaport/nakil belgeleri, pazarların hayvan refahı için uygun olup olmadığı, kesim yerlerinin hijyen koşulları ve genel düzenlemeler denetlendi. Üreticilere, hayvanların beslenmesi, sağlık kontrolleri ve kesim süreçleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca, vatandaşlara kurbanlık hayvan seçerken dikkat etmeleri gereken hususlarda bilgi verildi.
İl Müdürlüğü personelleri tarafından Kurban Bayramı boyunca da denetimlerimiz aralıksız sürdürüleceğinin ve halk sağlığını korumak ve bayramın huzur içinde geçmesini sağlamak için tüm önlemler titizlikle uygulanacağının bilgisi paylaşıldı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR