İzmir'in olimpiyat gururu
İzmir’in olimpiyat gururu: İzmir Büyükşehir Belediyespor’dan dört isim Tokyo yolunda
![İzmir'in olimpiyat gururu](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/08/izmir-in-olimpiyat-gururu.jpg)
05 Ağustos 2021 - 11:21
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “İzmir’in Aslanları” ismini verdiği Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi şampiyonu İzmir Büyükşehir Belediyespor’dan dört isim, Tokyo Paralimpik Oyunları kadrosuna alındı.
Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi 2020-2021 sezonu şampiyonu İzmir Büyükşehir Belediyespor, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’na dört isim birden göndermenin mutluluğunu yaşıyor. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı şampiyonluğa taşıyan Antrenör Erdinç Kılıç, yıldız oyuncular Ahmet Efetürk ve Rıdvan Aksoy ile masör Serkan Sezginci, 24 Ağustos - 5 Eylül tarihleri arasındaki 2020 Paralimpik Oyunları’na katılacak ay-yıldızlı ekibimizin kadrosunda yer alacak. Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, Tokyo’da Japonya, Kanada, Güney Kore, İspanya ve Kolombiya ile birlikte A Grubu’nda yer alıyor. B Grubu ise ABD, Avustralya, Büyük Britanya, Almanya, Cezayir ve İran bulunuyor. Grup maçlarını yer ilk dört içerisinde bitiren sekiz takım çeyrek finale yükselmeye hak kazanacak.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sportif vizyonunda engelli branşlarının özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, “Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın kazandığı şampiyonluk, Ampute Futbol Takımımızın elde ettiği Süper Lig üçüncülüğü ve bireysel sporlardaki başarılarımız, bu vizyonun bir sonucu. Tokyo Olimpiyatları’na kulübümüzden Judo Antrenörümüz Mesut Kapan katılmıştı. Şimdi dört ismi Paralimpik Oyunları’na göndermenin gururunu yaşıyoruz” dedi.
Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi 2020-2021 sezonu şampiyonu İzmir Büyükşehir Belediyespor, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’na dört isim birden göndermenin mutluluğunu yaşıyor. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı şampiyonluğa taşıyan Antrenör Erdinç Kılıç, yıldız oyuncular Ahmet Efetürk ve Rıdvan Aksoy ile masör Serkan Sezginci, 24 Ağustos - 5 Eylül tarihleri arasındaki 2020 Paralimpik Oyunları’na katılacak ay-yıldızlı ekibimizin kadrosunda yer alacak. Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, Tokyo’da Japonya, Kanada, Güney Kore, İspanya ve Kolombiya ile birlikte A Grubu’nda yer alıyor. B Grubu ise ABD, Avustralya, Büyük Britanya, Almanya, Cezayir ve İran bulunuyor. Grup maçlarını yer ilk dört içerisinde bitiren sekiz takım çeyrek finale yükselmeye hak kazanacak.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sportif vizyonunda engelli branşlarının özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, “Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın kazandığı şampiyonluk, Ampute Futbol Takımımızın elde ettiği Süper Lig üçüncülüğü ve bireysel sporlardaki başarılarımız, bu vizyonun bir sonucu. Tokyo Olimpiyatları’na kulübümüzden Judo Antrenörümüz Mesut Kapan katılmıştı. Şimdi dört ismi Paralimpik Oyunları’na göndermenin gururunu yaşıyoruz” dedi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai