İzmir'in dayanışma noktalarında okuma –yazma eğitimleri başladı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bizİzmir Dayanışma Noktaları'nda kadınlara yönelik okuma-yazma eğitimi başlattı.
![İzmir'in dayanışma noktalarında okuma –yazma eğitimleri başladı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/12/izmir-in-dayanisma-noktalarinda-okuma-yazma-egitimleri-basladi.jpg)
26 Aralık 2023 - 17:28
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bizİzmir Dayanışma Noktaları'nda kadınlara yönelik okuma-yazma eğitimi başlattı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “İzmir'de hiçbir yurttaş kendini yalnız hissetmeyecek” vizyonu doğrultusunda, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Bizİzmir Dayanışma Noktaları, dezavantajlı mahallelerde yaşayan yurttaşların tüm ihtiyaçlarında yanında olmaya devam ediyor.
Kent Stratejileri ve Yerel Çözümler Şube Müdürlüğü Cittaslow Metropol İzmir (Sakin Mekân) iş birliği ile pilot bölge olarak belirlenen Süvari Mahallesi Dayanışma Noktası'nda okuma-yazma kursu başladı.
Eğitimdeki fırsat eşitsizliği ve kimi olanaksızlıklar nedeniyle şimdiye kadar okuma-yazma öğrenme şansı bulamayan kadın yurttaşlar, ücretsiz olarak kurstan yararlanabiliyor. Okuma-yazma eğitimleri; 1. Kadriye, Ulubatlı, Ferahlı ve Ballıkuyu Dayanışma Noktaları'nda devam edecek.
Dayanışma noktalarından verilen destekler
2019'dan bugüne Bizİzmir Dayanışma Noktalarında ihtiyaç sahibi yurttaşlara 3 milyon 871 bin 500 kişilik sıcak yemek ulaştırıldı. Bin 550 kişiye ebeveyn tutumu, gıda güvenliği ve hijyen, ev kazaları ve ilk yardım eğitimi verildi. 920 yurttaş, ağız ve diş ön bakımı hizmetinden yararlandı. Düzenlenen etkinliklerde 3 binden fazla çocuk hem eğlendi hem öğrendi. Ayrıca kıyafet, gıda paketi ve bebek bezi gibi ihtiyaçlar karşılandı ve karşılanmaya devam ediyor.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR