İzmir'in 19 Mayıs coşkusu Türkiye sınırlarını aştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs coşkusunu evlere taşımak için düzenlediği Çevrimiçi Hazine Avı yarışmasına Türkiye’nin diğer illerinden ve yurtdışından pek çok kişi katıldı. 7 saat 19 dakikalık yarışmaya katılanların sayısı 29 bin 175’i buldu.

İzmir'in 19 Mayıs coşkusu Türkiye sınırlarını aştı
20 Mayıs 2020 - 23:55

İzmir Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs coşkusunu dünya geneline taşıdı. Büyükşehir Belediyesi’nin Çevrimiçi Hazine Avı yarışmasına İzmir’in yanı sıra Türkiye’nin diğer illerinden, Almanya, İngiltere, Ukrayna, ABD ve Hollanda’dan da pek çok kişi katıldı. 19 Mayıs’ta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal medya hesabından 12.00’de yaptığı paylaşımla başlayan yarışmanın ilk şifresini çözerek yarışmaya katılma hakkı kazanan kişi sayısı 29 bin 175 olarak kayıtlara geçti. 19 Mayıs 19.19’a kadar süren yarışmada bin 409 kişiye canlı destek hizmeti verildi. 

Zeybek oynadılar
Yarışma resim, video, metin gibi çeşitli dosya formatlarıyla hazırlanmış şifreleri çözme ve her şifreyi çözdükten sonra verilecek görevi yerine getirme esasına dayanıyordu. Yarışma Başkan Tunç Soyer’in sosyal medya hesabından ilk şifreyi paylaşmasıyla başladı. Yarışmaya katılmak isteyenler öncelikle bu şifreyi çözerek yarışmanın internet adresini buldular ve böylelikle yarışmaya katılmaya hak kazanmış oldular.

Yarışmacılar toplam 10 şifre çözerek ve her şifrenin ardından dışarı çıkmayı gerektirmeyen bir görevi yerine getirerek yarışmayı tamamladı. Yarışma kapsamında zeybek oynamaktan Atatürk’ün sevdiği şarkıları söylemeye, Gençliğe Hitabe’yi okumaktan anahtar kelimelerle hikaye oluşturmaya kadar pek çok görev verildi. Yarışmacılardan görevin yerine getirildiğini video ya da fotoğrafla kanıtlamaları da istendi. Yarışmacıların, görevleri tamamladıklarını kanıtlamak için çektiği fotoğraf ve videolar daha sonra hazırlanacak bir tanıtım filminde kullanılacak.

Birinciye ipad ikinciye bisiklet
Yarışmanın kazananları en geç bir hafta içinde açıklanacak. Tüm şifreleri tamamlayan yarışmacılar arasından hız sıralamasına göre ilk üçe yerleşen yarışmacılar ödüllendirilecek. Birinciye ipad, ikinciye bisiklet, üçüncüye ise kamp seti verilecek. Görev ödülünde ise herhangi bir zaman değerlendirmesi olmayacak, görevlerin hepsini en iyi şekilde tamamlayan yarışmacıya Bluetooth Hoparlör hediye edilecek. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sadık Doğruer: Tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da marka olacağız!
Sadık Doğruer: Tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da marka...
"Bergama'yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız"
“Bergama’yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız”