İzmir Büyükşehir'den down sendromu için farkındalık etkinliği
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Down Sendromu Derneği, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde etkinlik düzenledi.
![İzmir Büyükşehir'den down sendromu için farkındalık etkinliği](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/03/izmir-buyuksehir-den-down-sendromu-icin-farkindalik-etkinligi.jpg)
21 Mart 2022 - 21:00
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Down Sendromu Derneği’nin 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikte down sendromlu bireylerin sorunlarına dikkat çekildi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Down Sendromu Derneği, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde etkinlik düzenledi. Down sendromlu bireylerle ailelerinin bir araya geldiği etkinlik, İzmir Büyükşehir Belediyesi Boomerang Tiyatro Topluluğu’nun gösterileri, kukla ve tiyatro etkinliklerinin yanı sıra down sendromlu bireylerin danslarıyla renklendi. Toplumda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinliğin sunuculuğunu da down sendromlu Elif Güler yaptı. Programa İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanı Anıl Kaçar, İzmir Down Sendromu Derneği Başkanı Gülnaz Rodoplu, down sendromlu bireyler ve aileleri katıldı.Eşit yurttaşlık vurgusu
Etkinlikte konuşan Anıl Kaçar, “Bu sorunu, sorun yaşayanlar adına konuşmak değil, birlikte çözmek, birlikte üretmek, dayanışmayla hayata geçirmek üzere varız. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak farklılıklarla birlikte yaşamanın mümkün olduğunu ifade ederek eşit yurttaşlık temelinde hak savunuculuğu adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz dünyanın renkleriyle birlikte mutluyuz” dedi.
“Engelsiz bir kentte yaşamanın mutluluğunu taşıyoruz”
İzmir Down Sendromu Derneği adına etkinliğe katılan Prof. Dr. Meral Özçınar ise engelsiz bir kentte yaşamanın mutluluğunu taşıdıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Engelsiz bir kentte yaşamak sadece slogan değil, hayatın her alanına sirayet etmiş bir gerçek. Belediye ile çok kıymetli bir işbirliğimiz var.” Dernek Yönetim Kurulu Üyesi down sendromlu Ayça Karagöz de “Bizim gibi bireyleri, yürütmek istedikleri çalışmalar konusunda yüreklendirin. Bize saygı gösterin. Şu anda toplumun içinde var olabiliyorsak, bu sizin sayenizde. İyilikler içinde kalın” diye konuştu.![](https://www.mahalligundem.com/images/1111/1112/1113/1114/1115/1116/1117/1118/1119/1120/1121/1123/1124/1126/1127/1128/1129/11/12/14/15/16/17/18/19/20/21/22/23/24/25/26/27/23/28/29/30/31/32/33/000/001/002/003/004/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14/15/16/%C4%B0zmir%20B%C3%BCy%C3%BCk%C5%9Fehir%E2%80%99den%20down%20sendromu%20i%C3%A7in%20fark%C4%B1ndal%C4%B1k%20etkinli%C4%9Fi.jpg)
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai