İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli depremzedeler için kan bağışı yaptı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in depremzedelerin kan ihtiyacının karşılanması yönündeki çağrısına destek olmak için harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi ile işbirliği yaptı. Belediye çalışanları Kültürpark 2 No’lu Hol önünde kurulan Kızılay kan bağışı merkezinde, depremzedeler için kan bağışında bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli depremzedeler için kan bağışı yaptı
09 Şubat 2023 - 16:01

İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanları afet bölgesine yardım faaliyetlerinin yanı sıra yaralılar için kan bağışında bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, duyarlılıklarından dolayı personele teşekkür etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in depremzedelerin kan ihtiyacının karşılanması yönündeki çağrısına destek olmak için harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi ile işbirliği yaptı. Belediye çalışanları Kültürpark 2 No’lu Hol önünde kurulan Kızılay kan bağışı merkezinde, depremzedeler için kan bağışında bulundu.


“Kan bağışı hayat kurtarır”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, Başkan Tunç Soyer’in kan vermeye yönelik çağrısının karşılıksız kalmadığını belirterek, “Kızılay ile ortak bir çalışmayla, çalışanlarımız kan bağışına destek veriyor. Yüreğimiz yanıyor ama bunu atlatacak güçteyiz. Bütün olanaklarımızla bölgeye destek olmaya devam ediyoruz. Kan bağışı hayat kurtarır. Çalışma arkadaşlarımız daha önce de yapılan kan bağışına destek vermişti. Şimdi de aynı duyarlılıkla hareket ediyorlar” dedi.
 

“Kan bağışı İzmirlilerin desteği ile yüzde bin arttı”

Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş da İzmir Büyükşehir Belediyesi ve kentte yaşayan yurttaşların, kan bağışı konusunda kendilerine büyük destek verdiğini söyledi. Şu an stokların tamamen dolduğunu belirten Barış Dolaş, “Kan bağışı İzmirlilerin desteği ile yüzde bin arttı” dedi.

“Kan ihtiyacı uzun süre devam edecek”
Kan ihtiyacının sürekli devam edeceğini ifade eden Barış Dolaş, “İzmir’deki tüm yurttaşlara çağrıda bulunmak istiyorum. Bizim ihtiyacımız süreklilik arz ediyor. Ancak profesyonel şekilde yürütülmesi gereken bir ihtiyaç. Bir ay sonra da 40 gün sonra da depremden çıkan insanların ameliyatları, operasyonları devam edecek. Biz kanı alıp yerimizde oturamıyoruz. Her gün belli sayıda alıp, bunların işlenmesini sağlıyoruz ki bu işlenme süreci biraz uzun. Bu nedenle kan bağışı için lütfen acele etmeyin. Bizim ihtiyacımız uzun süre devam edecek. Belli aralıklarla lütfen ekiplerimizi ziyaret edin. Kan bağışında bulunun ki bizler de bu işi sürdürülebilir halde, deprem bölgesine kanalize edebilir halde yönetebilelim. Depremzedelere, burada kan bağışında bulunan iyi yürekli İzmirlilerin kanını, canını ulaştırabilelim” diye konuştu.  

“Kan verip destek olmak istedik”
İzmir Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Öztürk de “Yaşanan felaketten sonra Türk Kızılayı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki bu organizasyonda biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Başkanımız Tunç Soyer’in çağrısıyla burada kan verip, destek sağlamak istedim” dedi. Kan bağışında bulunan Can Aydoğmuş, “Ülkede yaşanan felaketten dolayı buradayım. Oradaki vatandaşların kan ihtiyacını karşılamak için bir nebze olsun yardım etmek için buradayız. Her zaman desteğe hazırız” diye konuştu.

“Buradan bir şeyler yapmak için çabalıyoruz”
Yaşananların herkesi çok üzdüğünü ifade eden Ümit Mutlu ise şunları söyledi: “Belediye personeli olarak elimden ne geliyorsa yapmak istedim. O insanların hayatı için çabalıyoruz ve buna devam edeceğiz. Hangi bölgede olduğumuzun bir önemi yok. Orada kurtulan bir can için hissettiğimiz duygunun tarifi yok. Günlerdir gözümüz yaşlı. Elimizden daha fazla ne gelir diye uğraşıyoruz.” Deprem bölgesine gidemediklerini vurgulayan Gizem Arslan da “En azından küçük de olsa bir yardımımız olsun istedik” derken, Gizem Öztürk ise “İzmir depremini de yaşadım. Çok zor bir durum. Buradan bir şeyler yapmak için çabalıyoruz. Ufacık bir yardımımız dokunsa bile mutlu oluyoruz” diye konuştu.

Belediye personelinin kan verdiğini görüp bağış yapan Şehmus Saçlı ise “İlk duyduğumda kahroldum, sabaha kadar uyuyamadım. Gitmek istedim, çocuklarım var. Bırakıp gidemedim. Burada kan vererek, maddi destekte bulunarak bir şeyler yapmaya çalışıyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 29'uncu kez kapılarını açtı
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı...
Türk demir çelik sektörü yenilenebilir enerjiye yatırım yapıyor
Türk demir çelik sektörü yenilenebilir enerjiye yatırım...