İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri Hatay'da arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor

Depremin etkilediği 10 ilde destek çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin AKS ekipleri, depremin dördüncü gününde Hatay'daki arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri Hatay'da arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor
09 Şubat 2023 - 15:46

Depremin etkilediği 10 ilde destek çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Hatay'da da arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

Depremin etkilediği 10 ilde destek çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin AKS ekipleri, depremin dördüncü gününde Hatay'daki arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse, “İlk ekibimiz Osmaniye'ye geldi ve hemen enkazlarda çalışmalara başladı. Çadır kent planlamasıyla özellikle barınma ihtiyacı olan insanlara yardım elimizi uzattık. İnsani yardım malzemeleri dağıtıldı” dedi. Diğer ekibin Hatay'da arama kurtarma çalışmalarında 3 kişiyi kurtardığını söyleyen İsmail Derse, “Biri 3,5 yaşında bir çocuğumuz, biri 47 yaşında kadın ve 55 yaşında bir erkek vatandaşımızı canlı olarak çıkarttık. İzmir'den tekrar destek ekipleri gönderdik. Hem karayolu hem uçakla Hatay'a geldiler. Burası en sıkıntılı bölgelerden biriydi. Hatay İtfaiyesi'nin de çok büyük bir enkaz altında kaldığı ve yardıma ihtiyaçları olduğu ortadaydı. Bu bölgeyi de desteklemiş olduk. İskenderun bölgesinde de yangın söndürme çalışmamız var. 54 metrelik köpük kulemiz çalışmasını sürdürüyor. Akşam saatlerinde oradaydım, yangın kontrol altına alındı” dedi.

“Buradayız”
Tam donanımlı ekiplerle çalışmaların sürdüğünü söyleyen Derse, “İzmir İtfaiyesi olarak 104 kişi görev yapıyor. 16 araçla buradayız. Büyük kurtarma araçlarımız var, AKS araçlarımız, arazözlerimiz, köpük kulemiz, komuta kontrol aracımız ve deprem konteyneri dediğimiz tam donanımlı ekipmanımızla buradayız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça'ya Ücretsiz Gemi Turu
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça’ya...
Büyükşehir'den "Mülteci Taşıma" İddialarına Net Yanıt
Büyükşehir'den "Mülteci Taşıma" İddialarına Net Yanıt