İzmir Büyükşehir Belediyesi Adıyaman'da iki yaşam alanı daha kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 ili etkileyen depremin ardından afet bölgesindeki çalışmalarını sürdürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Adıyaman'da iki yaşam alanı daha kuruyor
13 Haziran 2023 - 23:01

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman’da Nisan ayında hizmete aldığı konteyner kentin yanı sıra il merkezinde ikinci bir konteyner kent ve Kalemkaş Köyü’nde bir konteyner köy daha kuruyor. 373 konteynerin bulunduğu yaşam merkezleri bayramda hizmete girecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 ili etkileyen depremin ardından afet bölgesindeki çalışmalarını sürdürüyor. Bölgedeki yurttaşların barınma ve temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamak için Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da konteyner kentler kuran Büyükşehir, Hatay’daki konteyner kentte hazırlıklarını sürdürüyor. Adıyaman’da ikinci bir konteyner kent ile yine Adıyaman Gölbaşı’ndaki Kalemkaş Konteyner Köyü de bayramdan önce hizmete girecek.

Kahramanmaraş’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan konteyner kentte 120 Osmaniye’de kurulan konteyner kentte ise 150 yaşam alanı bulunuyor.
 

Adıyaman’a bayram müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Adıyaman’da kurduğu yaklaşık 700 kişilik konteyner kent Nisan ayında hizmete girdi. 165 konteynerin bulunduğu 15 bin metrekarelik alanda çocuklar için park, sağlık birimi, kütüphane, sosyal tesis ve çamaşırhane bulunuyor. Adıyaman merkezde ayrıca ikinci konteyner kente yerleştirilecek 281 aile için de tüm hazırlıklar sürdürülüyor. Ayrıca Gölbaşı ilçesi Harmanlı Beldesi Kalemkaş Köyü’nde kurulacak konteyner köyde 92 aile yaşayacak. Her iki yaşam alanının 28 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı’na kadar hizmete alınması planlanıyor.
 

Hatay’da hummalı çalışma

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’da kurduğu ve 190 yaşam alanından oluşan konteyner kenti de yakında hizmet vermeye başlayacak. Altyapı çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğü konteyner kentte konteynerler alana yerleştirildi. 2 etüt merkezi, 1 masal evi, 1 ibadethane, 1 sosyal market, 1 güvenlik konteynırı, 1 sağlık ocağı, 1 yönetim binası, 1 depo, sağlık personelinin kalacağı 2 konteynır, AFAD’a ait olacak 6 konteyner ve 6 çamaşırhaneden oluşan konteyner kent önümüzdeki aylarda hizmete girecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sadık Doğruer: Bergama'da Köy Arazileri Artık Satılmayacak!
Sadık Doğruer: Bergama’da Köy Arazileri Artık Satılmayacak!
CHP lideri Özel, İzmir adayını yere göğe sığdıramadı
CHP lideri Özel, İzmir adayını yere göğe sığdıramadı