"İnsan Ticareti ile Mücadele Adına Ses Ol" ulusal afiş yarışması sonuçlandı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i insan haklarının başkentine dönüştürme vizyonu doğrultusunda insan ticaretiyle mücadeleye dikkat çekmek için düzenlenen ulusal afiş yarışması sonuçlandı.
!["İnsan Ticareti ile Mücadele Adına Ses Ol" ulusal afiş yarışması sonuçlandı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/01/insan-ticareti-ile-mucadele-adina-ses-ol-ulusal-afis-yarismasi-sonuclandi.jpg)
26 Ocak 2022 - 15:16
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i insan haklarının başkentine dönüştürme vizyonu doğrultusunda insan ticaretiyle mücadeleye dikkat çekmek için düzenlenen ulusal afiş yarışması sonuçlandı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin göçmenlerin, kadınların, çocukların ve diğer hassas grupların maruz kaldığı işgücü sömürüsü ve insan ticareti konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği ulusal afiş yarışmasının kazananları belli oldu. “İnsan Ticareti ile Mücadele Adına Ses Ol” adıyla yapılan yarışmanın birincisi Taha Bekir Murat olurken, ikincilik ödülünü Umut Altıntaş, üçüncülük ödülünü ise Aygen İncel aldı. Aslı Yıldız’ın tasarımı ise mansiyon ödülüne layık görüldü.
187 eser katıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Kentsel Adalet ve Eşitlik Şube Müdürlüğü ile Sığınmacılarla ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği ortaklığıyla düzenlenen yarışmaya toplam 104 tasarımcı 187 adet eser katıldı. Yarışma, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi'nin mali desteğiyle "Batı Balkanlar ve Türkiye'ye Yönelik Yatay Destek II" programı kapsamında Türkiye'de uygulanan "HF30 Türkiye'de Göçmenlerin ve İnsan Ticareti Mağdurlarının İnsan Hakları Açısından Korunmasının Güçlendirilmesi" başlıklı program dâhilinde başlayan "İzmir'de İş Gücü Sömürüsü için İnsan Ticareti Konusunda Farkındalık Artırımı ve Kapasite Oluşturma" projesi kapsamında düzenlendi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin göçmenlerin, kadınların, çocukların ve diğer hassas grupların maruz kaldığı işgücü sömürüsü ve insan ticareti konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği ulusal afiş yarışmasının kazananları belli oldu. “İnsan Ticareti ile Mücadele Adına Ses Ol” adıyla yapılan yarışmanın birincisi Taha Bekir Murat olurken, ikincilik ödülünü Umut Altıntaş, üçüncülük ödülünü ise Aygen İncel aldı. Aslı Yıldız’ın tasarımı ise mansiyon ödülüne layık görüldü.
187 eser katıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Kentsel Adalet ve Eşitlik Şube Müdürlüğü ile Sığınmacılarla ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği ortaklığıyla düzenlenen yarışmaya toplam 104 tasarımcı 187 adet eser katıldı. Yarışma, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi'nin mali desteğiyle "Batı Balkanlar ve Türkiye'ye Yönelik Yatay Destek II" programı kapsamında Türkiye'de uygulanan "HF30 Türkiye'de Göçmenlerin ve İnsan Ticareti Mağdurlarının İnsan Hakları Açısından Korunmasının Güçlendirilmesi" başlıklı program dâhilinde başlayan "İzmir'de İş Gücü Sömürüsü için İnsan Ticareti Konusunda Farkındalık Artırımı ve Kapasite Oluşturma" projesi kapsamında düzenlendi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai