Helil Kınay: Her bir mahalleye, eve, insana dokunacağız
31 Mart yerel seçimlerinin ardından yeniden şekillenen Karabağlar Belediye Meclisi, Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay yönetiminde ilk toplantısını gerçekleştirdi.
![Helil Kınay: Her bir mahalleye, eve, insana dokunacağız](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/04/helil-kinay-her-bir-mahalleye-eve-insana-dokunacagiz.jpg)
08 Nisan 2024 - 22:04
Karabağlar Belediye Meclisi yeni dönem ilk toplantısını gerçekleştirdi
31 Mart yerel seçimlerinin ardından yeniden şekillenen Karabağlar Belediye Meclisi, Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay yönetiminde ilk toplantısını gerçekleştirdi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Başkan Kınay, “Bizim için çok önemli ve değerli bir gün. Karabağlar’ın önümüzdeki 5 yılını birlikte şekillendireceğiz. Sağlıklı, dirençli, adaletli, refahı paylaşan, sorunlarını bilen, çözümlerini üreten belediyecilik anlayışını, sosyal belediyecilikle birlikte Karabağlar’da hayata geçireceğiz. Tüm meclis üyelerimizle birlikte bu çalışmalara katkı koyacak herkese emekleri için şimdiden teşekkür ediyorum” dedi
Önümüzdeki 5 yıllık dönemin Karabağlar’a, İzmir'e ve ülkemize hak ettiği aydınlık yarınları getireceğine olan inancını paylaşan Başkan Kınay, “Güzel ve başarılı bir çalışma dönemi olmasını diliyorum. Meclisimizin uyum içinde Karabağlar’ın her bir mahallesine, evine ve insanına dokunacağına inanıyorum. Değerli katkılarla beraber bu toplantıları verimli, keyifli ve sonuç alacağımız değerlendirmelerle kentimizin ve ülkemizin her yanına yayacağımıza olan inancımızı paylaşmak istiyorum” diye konuştu.
Başkan Kınay’ın konuşmasının ardından meclis üyeleri tek tek kendilerini tanıttı. Toplantıda yapılan seçimlerde, Divan Katibi üyeliklerine Ömer Ökten, Ekim Ulaş Büyükdağ ve Serap Eyce getirildi.
Meclis 1. Başkanvekili Ceren Leyla Gür Önalan, 2. Başkanvekilli de Kazım Erten oldu.
Encümen üyeliklerine Rahile Yeni, Burcu Uğantaş ve Nurcan Pirgan Çakır seçildi.
İmar Komisyonu Elvin Sönmez Güler, Ceren Leyla Gür Onalan ve Kazım Erten'den; Plan ve Bütçe Komisyonu da Rahile Yeni, Savaş Akıncı ve Hasan Acar'dan oluştu.
CHP İlçe Başkanı Bülent Sözüpek ve ilçe yöneticileri, AKP Parti ilçe yöneticileri Metin Uslu ve Zeliha Üney'in de yer aldığı toplantıda, Meclis Üyesi Nedim Topaloğlu, Denetim Komisyonu'nun raporunu okudu.
Karabağlar Belediye Meclisi'nin bir sonraki toplantısı, Ramazan Bayramı tatilinin ardından 15 Nisan Pazartesi günü yapılacak.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR