Halk otobüsünde sahnelenen "Çok Uzak Çok Yakın" seyirciyle buluşuyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı akademisyen ve mezunlarının kurduğu TiyatroPOL, “Çok Uzak Çok Yakın” adlı oyunun ikinci sezonu ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Halk otobüsünde sahnelenen "Çok Uzak Çok Yakın" seyirciyle buluşuyor
12 Ekim 2022 - 00:03
İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı Dr. Öğr. Üyesi Burcu Halaçoğlu’nun yazıp yönettiği ve program mezunlarının rol aldığı “Çok Uzak Çok Yakın” adlı oyun 15, 23 ve 28 Ekim tarihlerinde tiyatroseverlerle buluşuyor. Bir halk otobüsünde sahnelenen oyun seyirciyi 58 dakikalık bir sefere davet ediyor
 
İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı akademisyen ve mezunlarının kurduğu TiyatroPOL, “Çok Uzak Çok Yakın” adlı oyunun ikinci sezonu ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Program Dr. Öğr. Üyesi Burcu Halaçoğlu’nun yazıp yönettiği ve rol aldığı oyunda Buğra Can Şahin, Cansu Başlılar ve Erkan Akbulut oyuncu olarak yer alıyor. 

15, 23 ve 28 Ekim tarihlerinde bir halk otobüsünde sahnelenecek olan oyun, mekana özgü ve seyirciyi oyuna dâhil eden yaklaşımıyla yepyeni bir tiyatro deneyimi sunuyor. Oyun için tasarlanan kartlar ile Kadıköy İskele Durağı’ndan otobüse binen seyirciler 58 dakikalık bir sefere çıkacak.

Seyircilerin bütün oyun boyunca sefer halinde olduğunu ve oyunun sonunda, dönüş yolunda nerede inmek istiyorsa orada indiğini dile getiren Halaçoğlu, “Otobüs Ataşehir'e doğru yola çıkıyor ama bir noktada bir yerlerde durmak zorunda kalıyor. Otobüse bindiği andan itibaren herkes sıradan bir yolcu aslında. Oyun ilerledikçe seyirciler, gerçekleşen her şeyden herhangi bir yolcu kadar etkileniyor. Kendisini olayların ortasında buluyor, bazen tartışmalara katılması, karar vermesi gerekebiliyor. Bu durumlar da seyircinin kendi mesafesini, ilişkisini ve rolünü belirleyebilmesine fırsat sunuyor. Doğrudan oyuna katılmasa bile yerini değiştirebiliyor, hareket edebiliyor ya da hiçbir şey yapmadan sadece izleyebiliyor. Oyunda yaşananlara karşı mesafemizi, tavrımızı, davranışlarımızı ve tercihlerimizi ne belirliyor diye sormaya çalışıyoruz” diyor.

Tarihler: 15-23-28 Ekim
Yer: Kadıköy/Arex Mobil Sahne
Saat: 20.30
 
Yazan-Yöneten: Burcu Halaçoğlu
Yapımcı: Erkan Akbulut
Oyuncular: Buğra Can Şahin, Cansu Başlılar, Erkan Akbulut, Burcu Halaçoğlu
Şoför: Sinan Akbulut
Prodüksiyon Amiri: Mesut Savaş
Fotoğraflar: Hakan Onat, Dilara Güner

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur...
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...