Hakan Koştu, 2 yıllık belediye başkanlığı görevini değerlendirdi

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen ve 08 Nisan 2019 tarihinde başkanlık koltuğuna oturup göreve başlayan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, 2 yıllık belediye başkanlığı görevinde yaptığı çalışmaları basın toplantısı ile açıkladı.

Hakan Koştu, 2 yıllık belediye başkanlığı görevini değerlendirdi
08 Nisan 2021 - 16:26
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen ve 08 Nisan 2019 tarihinde başkanlık koltuğuna oturup göreve başlayan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, 2 yıllık belediye başkanlığı görevinde yaptığı çalışmaları basın toplantısı ile açıkladı.

Başkan Koştu, “Bergama’da hayal edilen, ama bugünü kadar yapılamayan birçok projeye başlamak bize nasip oldu. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımız, bölge milletvekillerimiz ve çok değerli bürokratlarımız sayesinde ilçemizi iki yılda 298,5 milyon yatırımla buluşturduk. Başladığımız ve başlayacağımız projelerimizle Bergama’mız kabuk değiştirmeye başladı” dedi.


Hizmet için çıkılan yolda destek ve çalışmalarını esirgemeyen herkese toplantıda teşekkür eden Başkan Koştu; “Hizmet yolunda gücümüze güç katan meclis üyelerimize, mesai arkadaşlarımıza ve destek mesajları ile bizi sürekli yüreklendiren hemşehrilerimizin her birisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, başkanlık görevinde 2 yılını basın mensupları karşısında değerlendirdi. Toplantıya Başkan Yardımcıları Aşkın Uyar ve Cüneyt Umutlu ile birlikte katılan Başkan Koştu, “Bergama’nın hayallerini, hemşehrilerimizin yıllardır ulaşamadığı hizmetleri tarihi şehrimizin ruhuna yakışır bir şekilde yapıyoruz” dedi. Başkan Koştu, “İlçemiz bir bir yaşama geçirdiğimiz projelerle değişmeye başladı. Yılların hayali, gelmiş geçmiş bütün belediye başkanlarımızın seçim vaatleri arasında bulunan, başlamanın ise bize nasip olduğu Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi ile de UNESCO Dünya Mirası Bergama’mıza yapmaya başladığımız ve yapacağımız tüm projelerimizi taçlandıracağız” dedi.

KOŞTU; “298,5 MİLYON YATIRIM BERGAMA’MIZA GELDİ”
Göreve geldikleri ilk gün olan 08 Nisan 2019 tarihinden itibaren planlı ve programlı bir şekilde ekip ruhu ile çalışarak Bergama için adeta ‘Yatırım Avı’ na çıktıklarına işaret eden Başkan Koştu, “Her kapıya hemşehrilerimizin refahı için gitmekten imtina etmedik. İki yılda adeta kapı kapı dolaşıp Bergama’mıza yıllardır konuşulan ama bugüne kadar yapılmayan yatırımları getirdik. TOKİ 57 milyon, Doğalgaz 70 milyon, Selinos Projesi 51 milyon, KYK Öğrenci Yurdu 27 milyon, Millet Bahçesi yaklaşık 72 milyon, Restorasyonlar 8,5 milyon, Yollar için yaptığımız çalışmalar 6 milyon ve iş makinesi ve araç alımları için 7 milyon TL. olmak üzere toplam 298,5 milyon TL. yatırımla Bergama’mızı buluşturduk. Yerel yönetim olarak asli görevlerimizden birisi olan lokomotif olma görevini en iyi şekilde yaptık, yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Göreve geldikleri ilk günden Bergama’yı vizyon projelerle buluşturmaya çalıştıklarının altını çizen Başkan Koştu, “Biz yola çıktığımızda zor olan yolu seçtiğimizi Bergama’ya 5 yılda 15 yıllık hizmet edeceğimizi ilan etmiştik. Görev süremizin ikinci yılında Allah’a şükür seçim broşürümüzde ilan ettiğimiz proje ve hizmetlerimizi, hemşehrilerimize sözünü verdiğimiz vizyon projeleri yapıyoruz. Tabi bunları yapabilmek için gece gündüz demeden çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Mesai mefhumu gözetmeden 7/24 gerek Ankara’da, gerek İzmir’de ve gerekse ilçemizde çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Kapımızı hem hemşehrilerimize, hem tüm kurum ve kuruluşlara açtık. Koordinasyon içerisinde olduk. Bu sayede tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına rağmen ilçemizi vizyon projelerle buluşturduk” dedi.

Başkan Koştu, iki yılda yapılanları ana başlıklar halinde açıkladı;

KENTSEL PROJE VE TURİZM ÇALIŞMALARIMIZ

YOLLARIMIZ
Binlerce yıllık tarihi geçmişi olan kadim kent Bergama’nın kanayana yarası halindeki yol çilesi bitiyor!
Şehrimizi çukur ve çamurdan kurtarmak için 100. Yıl, Harmanyeri ve Bülent Ecevit Caddeleri’nde  asfaltlama çalışmalarına başladık. Başlangıç Maliyeti 2,5 Milyon TL.

DOĞAL GAZ TAM GAZ
Şehrimizi doğal gaz konforuna kavuşturmak üzere çalışmalara  devam ediyoruz. 2021 yılı sonuna kadar şehrimizin büyük bir kısmı doğal gaz ile buluşmuş olacak. Yaklaşık maliyet 70 Milyon TL

TOKİ KONUTLARI İNŞAATI BAŞLADI
274 adet konut, 1 adet cami ve çevre düzenlemesini kapsayan TOKİ konutları inşaatı ile hak sahibi hemşehrilerimiz ev sahibi oluyor. Toplam maliyet 57 Milyon TL

BERGAMA’DA TURİZMİ ŞAHLANDIRACAK SELİNOS ANTİK KANAL VE RESTORASYON PROJESİ
Bergama’mızda bir hayali daha gerçekleştiriyor, Selinos Antik Kanal ve Restorasyon Projemiz ile tarihi değerlerimizi Bergama’mıza kazandırıyoruz. İlk etabın ihale bedeli  51 milyon TL
Projenin tamamlayıcısı olacak, Selinos üzerinde bulunan 4 adet köprünün (Tabak Köprü, Kazancı, Ulucami ve Üç Kemer) 3'nün restorasyon projeleri onaylandı.

TABAKHANE VE ESKİ ÇIRÇIR FABRİKASI RESTORASYONU
Selinos Antik Kanal ve Restorasyon Projemiz ile birlikte Tabakhane ve Eski Çırçır Fabrikası’nın Restorasyonu kapsamında 400 m2 açık, 350 m2 kapalı alana, Galenos Müzesi ile Parşömen Müzesi ve kafe için 750 m2 kapalı alana sahip olacak şekilde şehrimize kazandırıyoruz. Maliyet 8,5 milyon TL
Topçu Kışlasına ise yeni bir müze yapılması için Turizm Bakanlığı ile görüşmelerimiz sonuçlandı. Yapımı tamamlandığında bu bölge şehrimizin çok önemli bir turizm destinasyonu haline gelecek.

KOZAK ÇEVRE YOLU PROJESİ
Selinos Kanal Projesi ve restorasyonlar ile turizm merkezi haline gelecek olan kentimizde, İstiklal Meydanımızda tarihi Tonozlar’ın zarar görmesini engelleyecek olan Kozak Çevre Yolu projemizin 9,1 km kısmı 2021 yılı programına aldık.

RESTORASYON HAMLESİ BAŞLATTIK
Tarihi yapılarımızı turizme kazandırmak için İlk etapta Çukurhan, Taşhan ve Selçukhan gibi tarihi yapılar için kamulaştırma kararı aldık.
Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında ise, Cumhuriyet Caddesi’nde Özel idare İşhanı önünden başlayarak, Bankalar caddesi, Kasapoğlu caddesi, Şadırvan caddesi, Osman Bayatlı Caddesi üzerindeki 238 adet yapının aslına uygun olarak onaylı Koruma Amaçlı İmar Planı doğrultusunda özgün dokusuna kavuşması hedeflenmektedir.

BERGAMA’YI ÜNİVERSİTE KENTİ YAPACAK OLAN 500 KİŞİ KAPASİTELİ ÖĞRENCİ YURDU
İnşaatı devam eden 500 kişi kapasiteli öğrenci yurdu ile Bergama’yı bir üniversite şehri yapıyor, eğitim konusunda gençlere uygun imkan ve koşulları oluşturmaya öncelik veriyoruz. Toplam maliyet 27 milyon TL

BERGAMA ÇEVRE YOLU YAPIMI VE ADNAN MENDERES BULVARI’NIN DÜZENLENMESİ
Kentimize olan ulaşımı ve şehir içi trafiğini rahatlatacak olan Bergama Çevre Yolu inşaatı tamamlanmak üzere. Akabinde, Adnan Menderes Bulvarımızı düzenleyerek yürüyüş ve bisiklet yolları ile halkımızın hizmetin sunacağız.

MİLLET BAHÇESİ İLE BERGAMA’NIN SİLÜETİ DEĞİŞECEK
Şehir merkezindeki stadyumu taşıyarak, toplamda bu alana 57 bin metrekarelik bir yeşil alan kazandırıyor, Bergama’mıza yakışan bir kent meydanı ve Millet Bahçesi inşa ediyoruz.  Bu kapsamda Çamlıpark’ı yeniden düzenleyerek, kent merkezimizin silüetini değiştiriyoruz. Aynı alandaki 10 bin metrekarelik otopark ile de bölgedeki çok önemli bir sorun olan trafik ve otopark sorunu da çözülmüş olacak.

CUMHURİYET MEYDANINI YENİLİYORUZ
Proje aşaması devam ediyor.

VAKIF ZEYTİNLİĞİ’Nİ ZEYTİNPARK YAPIYORUZ
Şehrimizin imajına değer katmak üzere Vakıf Zeytinliğini sosyal bir alan haline getiriyoruz.

HAYVAN BARINAĞI
Armağanlar Mahallesi'nde Yaklaşık 11 bin m2 alanda yaşama geçecek Geçici Hayvan Barınağı ve Hayvan Sağlığı Merkezi’nde can dostlarımızı geçici misafir edip, hasta olanların tedavi ve kısırlaştırma çalışmaları yapılacak
 
DEV YATIRIMLARI BÖLGEMİZE KAZANDIRIYORUZ:
Bölge ekonomisini kalkındıracak ve işsizliğe çözüm olacak dev yatırımların takipçisiyiz.

1. TARIMA DAYALI İHTİSAS HAYVANCILIK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
2.850,414 dekar alana kurulacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi ile üretimden kesime, bakımdan pazarlamaya kadar her aşama tek noktada birleşecek. Bölgemizi büyükbaş hayvancılığın lokomotifi yapacak bu proje ile 3 bin 500 kişilik bir istihdam sağlamış olacağız.

2. BERGAMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
Kurulduğu günden bu yana yatırımcı çekemeyen Bergama Organize Sanayi Bölgesi Hükümetimizin desteği ile pandemiye rağmen yatırımcı akınına uğramıştır. Bergama Organize Sanayi Bölgesi'nin doluluk oranının son iki yılda yüzde seksen artmasındaki en büyük etken otoyolların Bergama'ya bağlanması ve Kuzey Ege Çandarlı Limanıdır.

3. SERBEST BÖLGE
Bergama Serbest Sanayi Bölgesi’nin, 5 milyar dolarlık ticaret hacmi olacak ve 20 bin kişiye istihdam sağlayacak.

4. GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ
Çevre konusunda hassasiyetleri olan bir belediye olarak, Sarıcalar Mahallesi’ndeki 20.000,00 metre karelik alanda 999,96 kilowatt’lık GES inşa ederek yerli ve temiz enerji üreteceğiz. İller Bankası aracılığıyla 2021 yılı içerisinde faaliyete geçecek olan GES'in ihalesi yapıldı

5. KUZEY EGE LİMANI
Bölgemizin geleceği için çok önemli olan Kuzey Ege Limanı’nın kısa sürede tamamlanması için takipçisiyiz

6. SULAMA BARAJI VE GÖLETLER
Bu güne kadar Çaltıkoru ve Yortanlı gibi büyük barajları bölgemize kazandıran hükümetimizin desteğiyle, bundan sonra da Bergama’da sulanabilir tüm tarım arazilerinin, yapılan ve yapım aşamasında olan gölet ve barajlarımızla sulanarak, çiftçilerimizin ürettiği ürünlerin katma değeri artacak.
2003-2021 yılları arasında Bergama ilçesine yaklaşık 625 milyon TL yatırım yapılarak 23 adet tesis işletmeye açılmış olup,
5 baraj ve 2 gölet tamamlanmıştır.
Bu tesisler ile;
11 yerleşim yeri ve 1.000 dekar arazi taşkın kontrolü sağlanmıştır.
5 adedi Baraj, 2 adedi Gölet, 7 adedi Sulama Tesisi, 9 adedi Taşkın Koruma Tesisi yapılmıştır.
Toplam 89.290 dekar arazi sulamaya açılmış ve yıllık 87 milyon TL zirai gelir artışı sağlanmıştır.
İşletme Safhasındaki Barajlar (5 Adet)
1.Bergama Çaltıkoru Barajı
2.Bergama Çamavlu Barajı
3.Bergama Çamtepe Barajı
4.Bergama Karalar Barajı
5.Bergama Yortanlı Barajı
İnşaat Safhasındaki Barajlar (3 Adet)
1.Bergama Kırcalar Barajı
2.Bergama Musacalı Barajı
3.Bergama Seklik Barajı
Proje ve Planlama Safhasındaki Barajlar (1 Adet): Bergama Sarıcalar Barajı
İşletme Safhasındaki Göletler (2 Adet)
1.Bergama Bayramcılar Göleti
2.Bergama Yukarıkırıklar Göleti
Proje ve Planlama Safhasındaki Göletler (3 Adet)
1.Bergama Bölümçam Göleti
2.Bergama Koyuneli Göleti
3.Bergama Örenli Göleti

SOSYAL VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALARIMIZ
EĞİTİM DAİMA ÖNCELİĞİMİZDİR
2019-2020 ve 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yıllarında İlkokul 1. Sınıf öğrencileri için Eğitim Setleri, ana sınıfı öğrencileri için sıfır atık, trafik, engelliler ve deprem konularından farkındalık oluşturacak boyama setleri dağıttık.
Bergama Belediyesi Kültür Yayınları
“Bergama 1838” adlı e-kitap ile, “Bergamalı Galenos” adlı biyografi eserini ve Galenos’un önemli eserlerinden “Tıp Ekolleri & Erdemli Tabip Filozof Olmalıdır” adlı tercümelerini, kültür hayatımıza kazandırdık.
Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Kursları
Merkezimiz yaklaşık 500 öğrenci ve 35 öğrenci ile üniversiteye hazırlık kursu ile hobi kursları şeklinde faaliyetlerini sürdürmektedir.
Belediye, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliği ile yapılan kurslar
Keçe Aksesuarları Yapımı, Örgü Kursu ve Makine Nakışı gibi birçok kursumuz ile 2 yılda yaklaşık 700 kadınımız kurslarımızdan yararlandı.
Bergama Halısı Dokuma Kursu
8 Mart 2020 Dünya Kadınlar Günü’nde Tarihi Havra’da açtığımız Halı Dokuma Kursu ile bir yandan UNESCO Dünya Kültür Mirası Bergama’mızda geleneksel el sanatlarımızdan halıcılığın nesilden nesile aktarılmasını sağlarken, diğer yandan kadınlarımız aylık gelir elde ederek ev ekonomisine katkıda bulunuyor.

YAĞCIBEDİR KÜLTÜR YOLU PROJESİ
İlkler Kenti Bergama’da bir ilke daha imza atarak kültürümüzün en önemli değerlerinden Yağcıbedir-Kız Bergama Halısını yaşatmak ve tanıtmak için başlayan projeye ortak olduk.

ÜNİVERSİTE KÖYÜMÜZDE PROJESİ
Ege Üniversitesi ve Bergama Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen proje ile akademisyenleri halkımızla buluşturduk.

ULUSAL VE ULUSLARARASI TV YAYINLARI
Bergama’mız, izlenme oranları yüksek biR çok tv yayınına konuk oluyor (Beinsport Futbolun şehirleri, Dünyayı Geziyorum, Dünyanın Tadı, Mutfağım Şahane, Kürşat Tüzmen’le Benim Şehrim,

83. ve 84. BERGAMA KERMESLERİ
Bergamamızın en önemli değerlerinden olan Bergama Kermesi’nin 83’üncüsünü, Kermesin özüne uygun, Bergamalılara yakışır dolu dolu bir içerikle kutladık. 84. Kermesimizi ise Bergama’nın 98. Kurtuluş Günü olan 14 Eylül 2020’de pandemi tedbirleri çerçevesinde kutladık. İkinci Dünya Savaşı’nın en zorlu yıllarında bile ara verilmeden kutlanan Kermesimizin 84'üncüsü için tv ekranları ve dijital mecrada bir dizi program gerçekleştirdik

DEVE GÜREŞLERİ ve YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞİ
Ata sporlarımızı yaşatmaya özen gösteriyoruz.

ENGELLİ BİREYLERİMİZE ENGEL DEĞİL, DESTEK İÇİN VARIZ
İlçemizdeki engellilerin hayat şartlarının iyileştirilmesi için her türlü çalışmaya öncelik veriyoruz. Elişi ve hobi kurslarının yanı sıra yüzme havuzunda engelli çocuklarımız için yüzme kursu düzenliyoruz.

Ayrıca YAŞLI VE ENGELLİ HAKLARI KİTAPÇIĞI bastırarak ilçemizdeki engelli ve 65 yaş üstü yaşlılarımız ile ailelerine ücretsiz olarak ulaştırıyoruz.
 
Sosyal Belediyecilik çalışmalarımız kapsamında:
Gıda Kolisi Dağıtımı
5.450 ihtiyaç sahibi vatandaşa Gıda Kolisi Dağıtılmıştır.
Kıyafet Dağıtımı
Yaklaşık 9 bin ihtiyaç sahibine kıyafet yardımından bulunulmuştur.
İnşaat Malzemesi Yardımı
Muhtelif mahallelerde 20 hanenin çatı tamir ve onarımı yapılmıştır.
Aşevi Yemek Hizmeti
Her gün 540 ihtiyaç sahibi vatandaşımızın evine yemek hizmeti verilmektedir.
Evde Bakım Hizmetleri
117 Haneye Evde Bakım Hizmetleri verilmektedir. Pandemi tedbirleri kapsamında durdurulmuştur.
Öğrenim Yardımı
Her yıl yaklaşık 250 Aileye öğrenim yardımı sağlanmıştır.
Hijyen Paketi
Pandemi sürecinde 2.500 Esnafımıza hijyen paketi, 2.010 vatandaşımıza kolonya ve maske, 500 Haneye ( engelli ve 65 yaş üstü ) hijyen paketi dağıtılmıştır.
Hasta Aracı Hizmeti
Her yıl yaklaşık 300 hastaya araç tahsis edilerek hastaneye gönderilmektir.
Ayrıca 2020 yılında 50 yatalak hastaya Hasta Karyolası – Akülü ve Normal Tekerlekli Sandalye – Hasta Bezi Yardımı hizmetleri verilmiştir
Ev Eşyası Yardımı
2 yılda 122 Haneye ev eşyası yardımı yapılmış, 35 hanenin soba ihtiyacı giderilmiştir.
Odun ve Kömür Dağıtımı
430 haneye odun ve kömür yardımı yapılmıştır.
İhtiyaç sahibi ailelerin bebek bezi ve mama ihtiyacı karşılanmaktadır.
 
30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de meydana gelen depremde:
1.500 Kişiye yemek çorba hizmeti
400 çocuğa oyuncak
400 kişiye de battaniye dağıtımı olmuştur.
 
Vefa Destek Grubu Hizmeti
Pandemi süresince, halkımızın mağdur olmaması için ilk günden itibaren 7 gün 24 saat olacak şekilde hizmete başlayan Vefa Destek Grubumuz 5900 kişiye (para çekme-yatırma, alışveriş, ilaç alma-yazdırma vb.)hizmet vermiştir.

 2020 BERGAMA ÇEVRE YILI
Bergama’da sıfır atık, geri dönüşüm ve çevre bilincinin arttırılmasına yönelik bir kampanya çalışması başlatarak, 2020’yi Bergama’da Çevre Yılı olarak ilan ettik.
Bu kapsamda;
Çevko ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte, 86 öğretmenimize çevre konulu ambalaj atıkların toplanması ve ayrıştırılması ile ilgili uzaktan eğitim verildi.
Anasınıfı öğrencilerine yönelik hazırladığımız 1000 adet ‘Geri Dönüşüm Boyama Kitabı’nın dağıtımını yaptık.
Okullarımıza ve kamu kurumlarına farkındalık oluşturucu geri dönüştürülebilir çevre temalı takvim dağıttık.
Bayraklı Park ve Kültür Merkezi önüne Mamatikler yerleştirerek, makineye atılan cam ve plastik şişeler karşılığında sokak hayvanlarına mama ve su temini sağladık.
Bergama Devlet Hastanesi ile hastane mutfağından çıkan ve arta kalan yemeklerin alınması ve belediye köpek bakım evine gönderilmesi için protokol imzaladık.
Çevreci Eczacılar Kooperatifi (ÇEKOOP) arasında, son kullanım tarihi geçmiş ilaçların toplanmasına yönelik olarak geliştirilen işbirliği protokolünü imzaladık.
Bisiklet kullanımının yaygınlaşması için okullara ve şehrin muhtelif caddelerine bisiklet park yerleri yaptık
Tekstil Fabrikasına ATIK TOPLAMA MERKEZİ kuruyoruz.
BERGAMASPOR
Geçmişi başarılarla dolu Bergama sporumuza daima destek vererek tekrar 3. Lige çıkmasına katkı sağladık.

SPOR MÜDÜRLÜĞÜ OLUŞTURDUK
Spora çok önem veriyoruz. Göreve gelir gelmez belediye bünyesinde bir Spor Müdürlüğü oluşturarak yapılan çalışmaların kapsamını fazlasıyla genişlettik. Özellikle “Yüzme bilmeyen Kalmasın Projesi” ve “Değerli Zamanlar Eğitimi” ile ilçemizdeki çok sayıda çocuk ve gencimizi sporla buluşturduk.
Ayrıca, "Kendine Meydan Okumaya Hazır mısın? " adlı projemiz Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2020-1 kapsamında uygun görülmüş olup 205 bin TL hibe almaya hak kazanmıştır.

ORYANTRİNG YARIŞLARI
Spor etkinliklerine ev sahipliği yapma,  özellikle doğa sporlarında Bergamamızın cazibe merkezi olması yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Oryantiring Federasyonu ile 12-13-14 Mart 2021 tarihlerinde 1200 sporcunun katıldığı 2. Kademe Yarışmaları Bergama şehir merkezi ve Kozak bölgesinde pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi.

HALI SAHALAR VE SPOR TESİSLERİ
Spor Toto Başkanlığı tarafından ilçemizin merkez ve kırsal mahallelerine 10 adet spor tesisi ve halı saha yapımı için gerekli prosedür ve yer belirleme çalışmaları tamamlandı.

BERGAMA GENÇLİK MERKEZİ
İlçemize içerisinde salonların, dersliklerin, sanat atölyelerinin olduğu kültür sanat çalışmalarının yapılabileceği kapsamlı bir Gençlik Merkezi kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz

e-imar UYGULAMASI
Çağa uyum sağlayarak, teknolojiyi ve dijitalleşmeyi belediyemizin tüm hizmetlerinde kullanmaya önem veriyoruz. Halkımızın imar çalışmalarından çok daha kolay yararlanabilmesi için SMS sistemine geçildi, birçok hizmet web sayfamız üzerinden verilmeye başlandı.
İmar işleri elektronik proje kontrol sistemine geçti
Belediye hizmetlerinin daha verimli, kaliteli ve hızlı olması için İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Elektronik Proje Kontrol ve Arşivleme Sistemi’ne (EPKAS) ile Ada ve Parsel bazında imar durumunun internet üzerinde sorgulanmaya başlanması ardından, proje kontrol ve arşivleme sistemine geçildi.

RAYİÇ BEDEL YAZISI TARİH OLDU
İlkler şehri Bergama'da bir ilki gerçekleştirerek Tapu Müdürlüğü ile yaptığımız protokol gereği vatandaşlarımız için zaman alan "Rayiç Bedel" yazısı bundan böyle oluşturulan sistem üzerinden otomatik görülebilmektedir.
 
ARAÇ FİLOMUZU GENİŞLETİYORUZ
Hizmetlerimizi daha kaliteli sunabilmek için yatırım yapmaya önem veriyoruz. Bu kapsamda aldığımız 14 aracın maliyeti yaklaşık 7 Milyon TL olup, 1.700 TL’si Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızdan hibe olarak alınmıştır.
1 Greyder, 2 adet Kamyon, , 1 adet Ekskavatör 1 adet Paletli Ekskavatör, 4 adet Ford Transit, 1 adet Ford Transit Van ve 3 adet Ford Tourneo Coirier, 1 adet mini excavatör,  2 adet çift kabin, 2 adet Ford kamyonet alınmıştır.

KONTEYNER ALIMI
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 400 bin TL hibe desteğiyle toplam 435 bin liraya satın aldığımız 300 adet çöp konteynerini ihtiyaçlar doğrultusunda dağıttık. 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adil Kırgöz: Sosyal belediyeciliğe önem vereceğiz!
Adil Kırgöz: Sosyal belediyeciliğe önem vereceğiz!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler Müdürlüğü" Kuruldu!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler...