Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı 28 Kasım'da

Dünyanın En Büyük Örtü Altı Tarım Sektörü Fuarı Growtech Eurasia, Çin, Güney Kore, Hollanda, İspanya ve Macaristan Milli Katılımı ile Sektöre Damgasını Vuracak…

Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı 28 Kasım'da
26 Ekim 2018 - 12:05

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü (seracılık) fuarı Growtech Eurasia 18. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 28 Kasım-01 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da 50 bin m2 alanda, ‘Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’ ana temasıyla düzenleniyor.

Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika’dan 100’ün üzerinde ülkeden 85 bini aşkın profesyonel ziyaretçi ve 30’dan fazla ülkeden 800 firma ve markanın yer alacağı fuarda 5 ülke milli katılım sağlayacak. Çin, Güney Kore, Hollanda, İspanya ve bu yıl ilk defa pavilyon olarak katılan Macaristan’dan gelen 200’e yakın firma, özel pavilyonlarında ziyaretçilerle buluşacak.

Growtech online ziyaretçi kayıtlarımızda Cezayir ve Mısır başta olmak üzere 118 ülkeden yoğun ilgi var...

"Cezayir, Rusya, Azerbaycan, Özbekistan başta olmak üzere uluslararası mecralarda yoğun bir şekilde pazarlama çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Growtech Marka Direktörü Engin Er, “ Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha fazla uluslararası katılımcı ve ziyaretçi bekliyoruz. Devam eden online kayıtlarımıza yurtdışından yoğun ilgi var. Şu ana kadar kayıt yaptıran kişiler arasında en çok ziyaretçi kaydı gerçekleştiren ilk 10 ülke sırasıyla Cezayir, Mısır, Ürdün, Pakistan, İran, Lübnan, Azerbaycan, Libya, Irak ve Hindistan.” dedi.

Rekabet avantajına sahip olmak için ülke olarak yeni pazarlara açılmalı ve ihracat kapasitemizi arttırmalıyız…

Katılımcı firmaların ülke sayısında 28’e ulaştıklarını belirten Engin Er, “Polonya’dan Hindistan’a, Malezya’dan Kanada’ya kadar geniş bir coğrafyadan katılımcılarımız var. Şu an dünya genelinde devam eden yoğun rekabette bir adım öne çıkmak için ülke olarak yeni pazarlara açılmalı ve ihracat kapasitemizi arttırmalıyız. Biz Uluslararası Growtech Tarım Fuarı olarak ziyaretçi ve katılımcılarımıza yeni pazar ülkeleri ve işbirlikleri fırsatları sunuyoruz. Geçtiğimiz yıl tarım sektörümüz için 600-700 milyon dolar iş hacmi sağladık.” dedi.

Growtech’de ‘Hayvancılık’ kategorisi ile kapsamını genişletti…

Fuar, bu yıl ‘Tohumculuk’, ‘Sera ve Sulama Teknolojileri’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makinaları’ kategorileri arasına ‘Hayvancılık’ı da ekleyerek kapsamını daha da genişletti ve adını Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı olarak güncelledi.

Öte yandan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile 11. kez verilecek ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ile tarım sektöründe faaliyet gösteren özel sektör ve kamu kurumlarına, tarımsal üretimin katma değer kazanmasına ve sektörel farkındalık yaratan yenilikçi ürün ve hizmetlere destek verilecek. Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Tarım Sohbetleri’nin ikincisine sektörün önde gelen liderleri konuşmacı olarak katılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu