Golf Dondurma, Mars Wrigley ile güç birliğine gidiyor

Mars Wrigley, Türkiye dondurma pazarına Golf Dondurma’nın güçlü dağıtım ağı ile girecek!

Golf Dondurma, Mars Wrigley ile güç birliğine gidiyor
14 Nisan 2020 - 16:58

Türkiye’nin en büyük yerli dondurma markası Golf Dondurma, dünyanın lider atıştırmalık firmalarından Mars Wrigley ile dondurma kategorisinde güç birliğine gidiyor. İki firma arasında yapılan işbirliği anlaşmasına göre Mars Wrigley bünyesinde bulunan ikonik markalar SNICKERS®, TWİX®, BOUNTY® ve MARS®’ın bar dondurmaları Golf Dondurma dolaplarında tüketiciler ile buluşacak. 

Golf Dondurma’nın Türkiye çapında 80 bini aşkın dolabı bulunuyor. Bu işbirliği sayesinde Mars, Türkiye genelinde daha geniş bir tüketici ağına ulaşırken, Golf Dondurma da özellikle üst gelir grubunun bulunduğu bölgelerdeki gücünü artırmış olacak.

Golf Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ergün Akkaya, “Golf Dondurma 2003 yılından bu yana Türkiye dondurma pazarına önemli yatırımlar yaptı ve yapmaya da devam ediyor. 2020 yılında da ürün portföyümüzü hazırlarken; inovatif, ilgi çekici ve lezzetli ürünlerle markalarımızı büyütmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu stratejimizle örtüşecek şekilde Mars Wrigley ile güçlerimizi birleştiriyoruz. Mars, dünyanın en ünlü atıştırmalık markalarına sahip köklü şirketlerinden biri. Sahip oldukları dondurma portföyleri de, Golf Dondurma olarak kalite ve inovasyon bakış açımızla örtüşmekte. Türkiye pazarında dondurma ürünlerinin performansını denemek istiyorlar. Bunu yaparken de bu alandaki gücümüzden faydalanmak istediler. Her iki grup için de önemli bir işbirliğine imza attığımızı düşünüyorum” dedi.

Mars Wrigley CEAB&Turkiye Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Ülke Direktörü Melih Evcimen ise, Türkiye dondurma pazarına girme konusunda fizibilite çalışmaları yaptıklarını belirtti ve bu anlaşmanın Mars’ın Golf Dondurma ile işbirliğinin ilk adımı olduğunu ifade etti:

“2020 yılı bizim için bir başlangıç olacak. Premium dondurma kategorisinde Türkiye’de önemli bir potansiyel olduğuna inandığımız bar segmentinde dondurmalarımızın pazar dinamiklerini gözlemleyeceğiz. Tüm kararlarımıza ve adımlarımıza ışık tutan Beş Prensip çerçevesinde Türkiye’deki dondurma severlere kaliteli ürünlerimizi buluşturmak için Türkiye’nin en büyük yerli dondurma markası Golf Dondurma ile işbirliğine başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu çerçevede SNICKERS®, TWİX®, BOUNTY® ve MARS® olmak üzere dört markamıza ait dondurma ürünleri Fransa’daki fabrikamızda üretilecek ve Golf Dondurma dolaplarında tüketicilerimizle buluşacak. Nisan ayı itibariyle tüm ürünlerimizin hedef kitlemize uygun Golf Dondurma dolaplarına dağılmış olmasını hedefliyoruz. Arzuladığımız seviyeleri yakalayabilirsek, gelecek yıllarda iş birliğimizin artarak devam edeceğinden şüphem yok.”

###

Mars, Incorporated Hakkında: Mars, yüz yılı aşkın süredir tüketiciler ve evcil hayvan dostlarımız için  ürün ve servisler sunan bir aile şirketidir. Mars, 35 milyar doların üzerindeki satış hacmi ile dünyanın en çok sevilen markaları arasında yer alan ürünleri üreten global bir şirkettir: M&M’s®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S®, ve COCOAVIA®. Mars çalışanları dünya genelinde evcil hayvanların yarısına yakını ile gerek beslenme, gerekse Banfield Pet Hospitals™, BluePearl®, Linnaeus, AniCura, VCA™ ve Pet Partners™ gibi sağlık ve hizmet alanlarında ilgilenmekten gurur duymaktadır. Merkezi McLean,VA, ABD’de bulunan Mars 80’i aşkın ülkede faaliyet göstermektedir. Mars’ın Beş Prensibi — Kalite, Sorumluluk, Karşılıklılık, Verimlilik ve Özgürlük — 125.000’i aşkın çalışanlarımızı her gün gezegenimiz, insanlarımız ve evcil hayvan dostlarımız için daha iyi bir dünya yaratabilmek adına çalışmalarına ilham kaynağı olmaktadır. www.mars.com

Golf Dondurma hakkında: 2003 yılında Bursa Fabrikası’nda 10 milyon litre kapasitesiyle üretime başlayan Golf Dondurma günümüzde, Bursa ve Kahramanmaraş Fabrikaları olmak üzere 200 milyon litreye ulaşan üretim kapasitesine sahip dev bir yerli üretici haline gelmiştir. 7’den 70’e herkesin severek yiyeceği yeni ve yenilikçi ürünler sunmayı kendine misyon edinen marka, gerçek yoğurt içeren yoğurtlu dondurmalarından gerçek meyvelerden üretilen sorbelere, gerçek Belçika Çikolatalı ürünlere kadar geniş bir yelpazede üretim gerçekleştiriyor.

2015 yılında logosu, ürünleri ve ambalajları yenilenen Golf Dondurma’nın, Kahramanmaraş fabrikasında geleneksel yöntemlere sadık kalarak, Maraş Dağları’nın eşsiz salebi ve taptaze keçi sütüyle ürettiği “Maraşım” gibi Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü tarafından “Üstün Lezzet Ödülü”ne layık görülmüş ürünleri bulunuyor.

Üretim ve satış dahil olmak üzere yaklaşık 3.000 kişilik çalışanı ile faaliyet gösteren Golf Dondurma’nın 63 bayisi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üsküdar Üniversitesinde "Acil Durum, Afet ve Deprem" Konuşuldu
Üsküdar Üniversitesinde "Acil Durum, Afet ve Deprem" Konuşuldu
Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu 'Enflasyon Raporu'nu değerlendirdi
Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu 'Enflasyon Raporu'nu değerlendirdi