Genç MÜSİAD'dan Samsun Çıkarması: 45'inci Genel İdare Kurulu (GİK) Samsun'da Gerçekleşti

​​​​​​​14 Ocak’ta Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal ve heyetinin Samsun’a gelmesiyle başlayan program, Samsun il protokolü ziyaretleriyle devam etti...

Genç MÜSİAD'dan Samsun Çıkarması: 45'inci Genel İdare Kurulu (GİK) Samsun'da Gerçekleşti
18 Ocak 2022 - 10:17
Genç MÜSİAD’ın Türkiye genelindeki şubelerinin geniş katılımıyla organize ettiği 45’inci Genel İdare Kurulu (GİK); Samsun şubesi ev sahipliğinde 14-16 Ocak  tarihleri arasında gerçekleştirildi. Pandemi sonrasının ilk genel idare kurulu olarak öne çıkan organizasyona 45 şubeden, 300’e yakın kişi katıldı.

14 Ocak’ta Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal ve heyetinin Samsun’a gelmesiyle başlayan program, Samsun il protokolü ziyaretleriyle devam etti. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’yı ziyaret eden heyet, Genç MÜSİAD’ın çalışmalarını aktardı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e ise Genç MÜSİAD’ın Samsun ve Türkiye genelinde imza attığı projeler kapsamında bilgi verildi. 45’inci Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısının gala yemeği ise Ömer Halisdemir Kongre ve Çok Amaçlı Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti. Genç MÜSİAD Samsun Şubesi’nin çalışmalarını yansıtan sunumu, Genç MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Ahmet Korkmaz’ın açılış konuşması takip etti. Yaptıkları her çalışmada ekip olarak birlik içerisinde çalıştıklarının altını çizen Korkmaz; Genç MÜSİAD Samsun üyelerinin, Samsun ekonomisine büyük katkılar verdiğini ve gelecekte de vermeye devam edeceğini belirtti. 

FURKAN AKBAL: “MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİNİ DESTEKLEYECEĞİZ”
MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Hasan Tahsin Şengül’ün selamlama konuşmalarının ardından ülkemizin en önemli doğal kaynağının, gençler olduğunun altını çizen Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Akbal, şu mesajı verdi: “Devletimiz tarafından öncülüğü yapılan milli teknoloji hamlesini destekleyeceğiz. Bu yeniliklerin hep birlikte takipçisi olacak ve önemli sorumluluklar alacağız. Genç MÜSİAD’ın 2022 yılı hedefleri doğrultusunda özellikle dijital yetkinlik, farkındalık, üretim, kişisel ile kurumsal gelişim ve değerlerine bağlı gençlerin yetişmesi başlıklarına odaklanacak ve öncü çalışmalara imza atacağız.” Türkiye’de son zamanlarda ‘beyin göçü’ yaşanacağı noktasında endişeler olduğuna değinen Akbal; “Memleketler, kendi değerlerine sahip çıkmalı. Genç MÜSİAD olarak yetenekli gençlere katma değerli çalışma ortamları oluşturmak için çalışmalar yapacağız” yorumunda bulundu. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal; değerlerinin bilincinde olan gençliğin öneminden ve bu noktada Genç MÜSİAD’ın aldığı rolden bahsederken; Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ise Türkiye ekonomisinde MÜSİAD’ın kurulduğu günden bu yana oldukça önemli bir rol aldığını, Samsun’da genç iş insanlarının yapacağı projeleri de sonuna kadar destekleyeceklerinin altını çizdi.

ÇİĞDEM KARAASLAN: “TÜRKİYE’NİN KALKINMASINDA GENÇ İŞ İNSANLARI BÜYÜK ÖNEME SAHİP”
15 Ocak’ta TÜYAP Kongre Merkezi’nde Başkanlar, Teşkilatlanma, Sektör Kurulları, İhracatı Geliştirme ve Üniversiteler Komisyon Toplantıları düzenlendi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, program katılımcılarını ve giriş alanında kurulan mini fuar alanını ziyaret etti. Türkiye’nin kalkınmasında özellikle genç iş insanlarının büyük bir öneme sahip olduğunu dile getiren Karaaslan, programın Samsun’da düzenlenmesinden ötürü duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini Başkan Furkan Akbal ve katılımcılara iletti. 

EN BAŞARILI İLK 3 ŞUBE; ADANA, SAKARYA VE KONYA
Toplantıların ardından Dr. Şaban Kızıldağ’ın katılımıyla ‘Genç Ustalara Aile ve Şirket Tüyoları’ konulu eğitim programı gerçekleşti. Ardından Genç MÜSİAD 2021 yılı Şube Performans Değerlendirme sonuçları açıklandı. Yapılan değerlendirmelere göre 2021 yılı Türkiye genelinde; Adana şubesi en başarılı birinci şube seçilirken, Sakarya Şubesi ikinci ve Konya Şubesi ise üçüncü oldu. Programın kapanışında dereceye giren şube başkanlarına Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Akbal tarafından Teşekkür plaketleri takdim edildi. 45’inci Genel İdare Kurulu programı, 16 Ocak’ta Samsun şehir gezisiyle sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Önemli Kararlar Alındı
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Önemli Kararlar Alındı
'Arıcılık mesleği hileli ballar yüzünden yaşlanıyor!'
'Arıcılık mesleği hileli ballar yüzünden yaşlanıyor!'