Fotoğraf sanatının ustası Kanlıoğlu ödüle doymuyor
İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Alahattin Kanlıoğlu, katıldığı fotoğraf yarışmalarından 5 altın, 5 gümüş, 3 bronz, 14 mansiyon ödülü ile toplam 27 uluslararası ödülle döndü.
![Fotoğraf sanatının ustası Kanlıoğlu ödüle doymuyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/06/fotograf-sanatinin-ustasi-kanlioglu-odule-doymuyor.jpg)
05 Haziran 2022 - 14:27
Egeli akademisyen Kanlıoğlu, bir yılda 27 uluslararası ödül aldı
İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Alahattin Kanlıoğlu, katıldığı fotoğraf yarışmalarından 5 altın, 5 gümüş, 3 bronz, 14 mansiyon ödülü ile toplam 27 uluslararası ödülle döndü.Daha önce pek çok uluslararası yarışmadan ödülle dönen başarılı akademisyen ve fotoğraf sanatçısı Dr. Öğretim Üyesi Alahattin Kanlıoğlu eserleri ile büyülemeye devam ediyor. Dr. Öğretim Üyesi Kanlıoğlu, 2022 yılı içinde 5 Altın, 5 Gümüş, 3 Bronz, 14 Mansiyon ödülü ile toplam 27 uluslararası ödül sayısına ulaştı. Ayrıca Dr. Öğretim Üyesi Kanlıoğlu’nun 2022 yılı içinde uluslararası fotoğraf yarışmalarında 119 sergilemesi bulunuyor.
İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, başarılı akademisyen fotoğraf sanatçısı Kanlıoğlu’nu makamında ağırlayarak “Teşekkür Belgesi” verdi. Dekan Prof. Dr. Gültekin, “ Hocamız katılığı ulusal ve uluslararası yarışmalarda çektiği büyülü fotoğraflar ile adete ödüle doymuyor. Kendisini fakültemizi ve üniversitemizi böylesi gurur verici şekilde temsil ettiği için tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Dr. Öğretim Üyesi Kanlıoğlu, Nicosia Photographic Society (NPS) tarafından organize edilen “2nd OZTAN ÖZATAY Memorial Awards 2022 Uluslararası Fotoğraf Yarışması”nda 35 ülkeden 194 yarışmacının 774 eseriyle yarıştığı siyah-beyaz dalda “NPS Gold Altın Madalya”, 197 yarışmacının 784 eseriyle yarıştığı renkli serbest kategoride “NPS eHM (PDF)” mansiyon ödülü alarak tüm kategorilerde toplam 4 sergileme kazandı.
Kanlıoğlu ayrıca, Karadağ Photo clup Olcinium tarafından organize edilen “Photo GRAFIS 2022 Uluslararası Fotoğraf Yarışması”nda 51 ülkeden 125 sanatçının 500 eseriyle yarıştığı Foto Muhabirliği kategorisinde “FIAP Gold Altın Madalya”, 149 sanatçının 599 eseriyle yarıştığı insan kategorisinde “FIAP Blue Ribbon” mansiyon ödülünün sahibi oldu.
Ödüllerde dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Kanlıoğlu, “Ege Üniversitesi’ni ve İletişim Fakültesini uluslararası alanda başarı ile temsil edebiliyor olmanın onurunu ve gururunu taşıyorum, hedefim bu başarıların daha da artarak devamını getirebilmek” diye konuştu.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai