Fatih Gürbüz'ün hedefi kırsal kalkınmayı sağlamak

"Gitmediğin, ulaşamadığın ve dokunamadığın yer senin değildir" diyerek yola koyulan Millet İttifakı'nın CHP'li Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, seçim bölgesinde adım atmadık yer bırakmıyor.

24 Şubat 2019 - 14:24

Yerel seçim çalışmalarını büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen belde ve köylerde sürdüren Fatih Gürbüz, 'Halkla Buluşma' adı altında düzenlediği kahve toplantılarına bir yenisini daha ekledi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Kocamehmetler Mahallesi'ni ziyaret eden CHP'li Fatih Gürbüz, burada yaşayan vatandaşlarla buluştu. 

Kocamehmetler Kahvehanesi'nde gerçekleşen 'Halkla Buluşma' toplantısında mahalle sakinleri ile bir araya gelen Fatih Gürbüz, yoğun ilgiyle karşılandı.

Toplantının yapıldığı salona, üzerinde "Sana inanmayanları asla haklı çıkarmayacağını, sana güvenenleri de asla mahcup etmeyeceğini biliyoruz" pankartını asan mahalle sakinleri, alkış ve tezahüratlar eşliğinde karşıladıkları Fatih Gürbüz'ü adeta bağrına bastı.

CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda mahalle sakinlerine hitap eden CHP'li Fatih Gürbüz, konuşmasına mahalle sakinlerinin yoğun ilgisine teşekkür ederek başladı.

Kocamehmetler için hazırladığı projelerini anlatan Gürbüz,  Foça'nın da kent merkezinden ibaret olmadığını söyledi. Başkan Aziz Kocaoğlu'nun kırsal kalkınmaya verdiği öneme işaret eden Gürbüz, partisinin İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Tunç Soyer'in Seferihisar'da ’Başka bir tarım mümkün’ projesiyle hayata geçirdiği uygulamaları da örnek gösterdi. 

Tunç Soyer'in Seferihisar'da Üreteci Pazarı, Can Yücel Tohum Merkezi, Mandalina İşletme Paketleme Tesisleri, Kadın Kooperatifi ve Doğa Okulu gibi birçok uygulamaya imza attığını hatırlatan Gürbüz, Seferihisar modelinin yeni dönemde İzmir'in geneline yayılacağını ve kent ekonomisinin kırsal ekonomiyle entegre olacağını söyledi. 

Kırsal kalkınmayı sağlamak için üreticilere yönelik destekleme projeleri geliştiren ve bu yönde birer başarı hikayesi yazan Aziz Kocaoğlu ile Tunç Soyer'i kendisine örnek aldığını vurgulayan CHP'li Gürbüz, 1 Nisan'dan itibaren Kocaoğlu ve Soyer'in  açtığı ufukta yürüyeceğini, her iki başkanın da tecrübelerinden yararlanacağını, 31 Mart'ta çok büyük bir halk desteğiyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçileceğine inandığı Tunç Soyer'in de desteğini alarak Foça'ya özel bir kırsal kalkınma modeli oluşturacaklarının altını çizdi.

Foça'nın mahallesi konumunda olan Kozbeyli ve Kocamehmetler'in kadim bir tarihe geçmişe sahip olduğunu sözlerine ekleyen Gürbüz, Şirince modeline işaret etti. Kırsal turizmin 12 ay yapılabilen bir turizm örneği olduğunu söyleyen Gürbüz, "Ülkemizde tarımın geldiği nokta hepimizin malumu. Bunun içindir ki, yöremizde çekim merkezi olmaya aday olan mahallelerimizin kültürünü, doğasını, tarımını ve yöresel lezzetlerini turizmle bütünleştirmek zorundayız. Bunu da ancak kalkınma kooperatifleri kurmakla beraber İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, ilgili bakanlıkların ve üniversitelerimizin desteğini alarak başarabiliriz. Tabii burada lokomotif olma görevi yine bize, yani Foça Belediyesi'ne düşüyor" diyerek, bu yönde hazırladığı projelerin detaylarını anlattı.

Kocamehmetler Mahallesi Muhtarı Yavuz Karaca'nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda; CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, İYİ Parti Foça İlçe Başkanı Yasemin Görgeç, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Umut Hikmet, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Suna Saraçoğlu, Bağrası Belediyesi eski Başkanı Ercan Yüksektepe ve  Belediye Meclis üyesi adayları da hazır bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça'ya Ücretsiz Gemi Turu
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça’ya...
Büyükşehir'den "Mülteci Taşıma" İddialarına Net Yanıt
Büyükşehir'den "Mülteci Taşıma" İddialarına Net Yanıt