EÜ'de "Wings For Life World Run" Farkındalık Koşusu düzenlendi: "Koşamayanlar İçin Koşuyoruz"

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “Wings for Life World Run- Farkındalık Koşusu” Ege Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirildi.

EÜ'de "Wings For Life World Run" Farkındalık Koşusu düzenlendi: "Koşamayanlar İçin Koşuyoruz"
15 Nisan 2022 - 15:12

Kemal Kerem Serpen – Ali Arif Aytekin / İZMİR (Ege Ajans)- Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “Wings for Life World Run- Farkındalık Koşusu” Ege Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirildi. “Koşamayanlar İçin Koşuyoruz” sloganıyla gerçekleştirilen koşuya Egeli gençler yoğun ilgi gösterdi. Koşuya katılanlara destek vermek için EÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Timuçin Gençer de koşu alanında yer aldı.

EÜ kampüsünde yer alan Prof. Dr. Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda başlayan koşu kampüs boyunca devam etti.  Koşunun yürütücülüğünü EÜ Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı Arş. Gör. Meral Sevinç Tırpan üstleniyor.

Koşu hakkında bilgi veren Arş. Gör. Meral Sevinç Tırpan, “Bu projenin Ege Üniversitesinde düzenlenmesi hususundaki fikirler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Kaan Baştancı ve Ziraat Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Zeynep Şenkul tarafından geldi. ‘Wings for Life World Run’ etkinliği dünya çapında gerçekleştirilen bir etkinlik, buradan elde edilen fonların yüzde yüzü Wings For Life Vakfı tarafından omurilik felci ile savaşan bireylere destek olmak amacıyla, omurilik felcinin tedavisi için üst düzey araştırmalara fon olarak aktarılıyor. Wings For Life Vakfı 2003 yılında kurulmuş, 2014 yılında da ‘World Run’ koşuları gerçekleştirilmiş. Biz de bunu ücretsiz olarak Ege Üniversitesi öğrencilerine duyurmayı hedefledik. Omurilik felçli olan bireylere farkındalık yaratmak için bu projeyi gerçekleştirdik” dedi.

Arş. Gör. Meral Sevinç Tırpan, “Yapılan anlaşmalarla birlikte Ege Üniversitesi kampüsündeki farkındalık koşusuna katılan tüm öğrencilerimiz, bağış yatırmalarına gerek kalmadan ücretsiz olarak 8 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşecek olan ‘Wings For Life World Run’  koşusuna ücretsiz katılabilecekler. Onların yerine hayırseverler bağışları her bir öğrencimiz için gerçekleştirecek” diye konuştu.

Wings for Life Vakfı

Dünya çapında milyonlarca kişi çoğunlukla trafik ya da ev kazaları sonucu omurilik felci nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkûm oluyor. Tek hedefi omurilik felci araştırmalarını desteklemek olan Wings For Life, kâr amacı gütmeyen bir vakıf olarak 2005 yılından beri dünya çapında insanların hayatını değiştiren araştırma projelerine ve klinik çalışmalara fon sağlıyor. Wings for Life World Run kayıt ücretleri ile toplanan bağışların tamamı Wings For Life Vakfı’nın nihai hedefine ulaşmasına yardımcı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Robotiğe meraklı dünya çocukları İzmir'de buluşacak
Robotiğe meraklı dünya çocukları İzmir'de buluşacak
İZDENİZ ile mavi yolculuk keyfi: Yaz seferleri ile Foça, Urla ve Mordoğan'ı keşfedin!
İZDENİZ ile mavi yolculuk keyfi: Yaz seferleri ile Foça, Urla ve...