Esnafa sigorta ve risk yönetimi eğitimi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: “Esnaf ve sanatkâra ücretsiz verilen eğitimler ile sigorta bilinci artırılacak”

Esnafa sigorta ve risk yönetimi eğitimi
20 Mart 2022 - 11:57

PALANDÖKEN: “ESNAFIN SİGORTAYA OLAN İLGİSİ ARTIRILACAK”

ANKARA- Esnafa sigorta konusunda fayda sağlayacak eğitim ve projeler için yapılan işbirliği iyi niyet mektubunun imzalandığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “2,5 milyona yakın esnaf ve sanatkarı temsil eden kurumumuz ve sigorta sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği ile esnaf ve sanatkârımızın sigorta konusunda bilinçlenmesi ve fayda sağlayacak adımlar atılması için DMW Uluslararası Eğitim Danışmanlık A.Ş. öncülüğünde eğitim seferberliği başlattık. Esnafımızın tamamı bu ücretsiz eğitimlerden faydalanmalı ve bu eğitimler ile esnafımızın sigortaya olan ilgisi artırılacak” dedi.


-“TÜM ESNAF BU ÜCRETSİZ SİGORTA EĞİTİMİNDEN FAYDALANMALI”

Sigorta ve Risk Yönetimi Bilincini Güçlendirme Eğitimleri hakkında konuşan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf ve sanatkâra yönelik ücretsiz düzenlenen sigorta ve risk yönetimi eğitimi esnafın sigortaya olan ilgisini ve bilincini artırmak için oldukça önemli. Hasar anında yapılması gerekenler konusunda bilgilendirmek, olası risklerden evvel tedbir almasına yönelik risk bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen bu eğitimi esnafımız kaçırmamalı. Bu eğitimde tarafların buluşmasına vesile olan başta DMW Eğitim Danışmanlık Hizmetleri A.Ş, Başkanı Ferhat Bozçelik ‘e, eğitim moderatörü ve DMW Genel Sekreteri Jülide Çilingir’e ve TSB Başkanı Atilla Benli ve Yönetimine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Esnafımıza yönelik benzer faydalı projelerin de devamını bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.


-“ESNAFIN SİGORTAYA OLAN İLGİSİ ARTACAK”

İyi niyet mektubunun faydasına değinerek esnafın bu eğitimlerle sigortaya olan ilgisinin artacağına inandığını ifade eden Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli ise, “Gündelik risklerin yanı sıra iklim değişikliğinin tetiklediği doğal afetler, pandemi ve ekonomik gelişmeler nedeniyle esnafımızın işlerini sürdürmekte zorluk çektiğinin bilincindeyiz. Bu noktada risklere karşı hazırlıklı olmak büyük önem taşıyor. TSB olarak bu eğitimleri sosyal sorumluluğumuz olarak görüyor; sigorta okur-yazarlığının yaygınlaştırılarak sigorta bilincinin kazandırılması için üzerimize düşeni yapıyoruz. Ekonomimizin ve sosyal hayatımızın temel direği olan esnafımızla bir araya gelmek bu anlamda çok kıymetli. Tüm esnafımızı bu bilinçlenme hareketinin bir parçası olmaya davet ediyorum” diye belirtti.


ÜCRETSİZ ÇEVRİM İÇİ EĞİTİMLER YIL BOYU SÜRECEK

2022 yılı boyunca ücretsiz verilecek çevrim içi eğitimlerin ilki 6 Şubat Pazar günü başladı. Programda; Bireysel Emeklilik Sistemi’nden hayat, yangın ve nakliyat sigortalarına, devlet destekli alacak sigortasından kefalet ve sağlık sigortalarına kadar pek çok branş, uzman isimler tarafından tanıtılıyor. Eğitimler kapsamında ayrıca, hasar tespiti ile sözleşme aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin bilgiler de veriliyor. Program sonunda DMW ‘nin akredite olduğu Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletlerin uluslararası katılım belgesi verilen çalışmada yılsonuna kadar 30 eğitim ve 6 seminer yapılması planlanıyor. “ESİB - Sigorta ve Risk Yönetimi Bilincini Güçlendirme Eğitimleri”ne https://www.ifhaber.com/esib-egitimi/ adresinden kayıt yaptırarak katılmak mümkün. “ESİB - Sigorta ve Risk Yönetimi Bilincini Güçlendirme Eğitimleri”ne https://www.ifhaber.com/esib-egitimi/ adresinden kayıt yaptırarak katılmak mümkün. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!
Uluslararası İletişim Günleri'nde "Dijital Eşitsizlik ve Veri Sömürgeciliği" konuşuldu
Uluslararası İletişim Günleri'nde “Dijital Eşitsizlik ve Veri...