Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi 32 yaşında!

Ekonomi Muhabirleri Derneği hem yeni yaşını hem 10 Ocak'ı kutladı

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi 32 yaşında!
11 Ocak 2022 - 16:26

EMD İzmir şubesi, yeni yaşını Salihli'de kutladı

İzmir ekonomisinin sesi olan Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi üyeleri, hem derneğin 32'nci kuruluş yılını hem de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Salihli’de düzenledikleri gecede kutladı.EMD İzmir üyelerinin Lidya Sardes Otel’deki gala yemeğine dernek üyeleri, eşleri ve çocukları katıldı. Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demircan'ın ev sahipliğindeki geceye İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Dilek Gappi, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Meclis Başkanı Süleyman Oral katıldı.


YENİ ETKİNLİK MÜJDESİ

Gala yemeğinde bir konuşma yapan EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, pandemi döneminde İzmir iş dünyası ile ekonomi basınını online ortamda buluşturduklarını ve 15 civarında online toplantı düzenlediklerini, İzmir iş dünyası kurumlarının pandemi döneminde yaptığı çalışmaları kamuoyu ile paylaşmalarına olanak sağladıklarını söyledi.

Pandeminin ortaya çıktığı 2020 yılı Mart-Nisan-Mayıs aylarında 3 kez İzmir ve İstanbul ekonomi basını için maske, siperlik ve hijyen kitleri dağıttıklarını ifade eden Demircan, “Bir maskeye erişimin mümkün olmadığı dönemde salgın döneminde sahada gazetecilik yapan meslektaşlarımızın yanında olduk. Son dönemde pandeminin hafiflemesiyle birlikte fiziki etkinliklerimize başladık. Önümüzdeki süreçte İzmir ekonomi basını ile İzmir’in ekonomi aktörlerini buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

İGC Başkanı Dilek Gappi ise, gazetecilerin zor şartlar altında mesleklerini sürdürmeye çalıştıklarına dikkat çekerek, özgür ve doğru habercilikten yana mücadeleye devam edeceklerini belirtti.


'16 YILDIR ANLATIYORUZ'

Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel de gazeteciliğin son derece kutsal bir meslek olduğunu söyleyerek, EMD'nin yeni yaşını kutladı. İlçenin ekonomisi, tarihi ve kültürel zenginlikleri hakkında da bilgi veren Yüksel, “Tarımda girdi maliyetlerimiz ne yazık ki sürekli artıyor, buna karşılık üretici ürününü değerinde satamıyor. Biz bu konuları 16 yıldan bu yana basın danışmanımız Şirin Yörük tarafından kesintisiz olarak üç ayda bir yayınladığımız Salihli Vizyon dergimizde detaylı olarak ele alıyoruz” diye konuştu.


2 GÜNLÜK TUR

EMD üyelerinin eşleri ve çocukları gezinin ilk günü Sardes Antik Kenti'ni ziyaret etti. Araştırmacı yazar Mustafa Uçar’ın rehberliğinde Artemis Tapınağı, Gymnasium ve Sardes Sinagogu hakkında detaylı bilgiler alan grup, gala yemeğinin ertesi gününde de Kurşunlu ve Çamurhamamı’nı ziyaret etti. Kaplıcaların da bulunduğu doğal yürüyüş parkurunda gezinti yapan grup, Kurşunlu Çayı ve şelalesinin yanında bol bol fotoğraf çekti. Çamurhamamı Mahallesi’nde kurulan üretici pazarına da giden EMD üyeleri, ağırlıklı olarak kadın üreticilerin satış yaptığı tezgâhları ve yöresel ürünleri gezdi, alışveriş yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üsküdar Üniversitesinde "Acil Durum, Afet ve Deprem" Konuşuldu
Üsküdar Üniversitesinde "Acil Durum, Afet ve Deprem" Konuşuldu
Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu 'Enflasyon Raporu'nu değerlendirdi
Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu 'Enflasyon Raporu'nu değerlendirdi