EÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri uluslararası arenada Ege'yi temsil ediyor

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri  Egemen Güven ve Hazal Kudal, 1949 yılında kurulan, dünyada 92 ülkeden yaklaşık 500 bin eczacılık öğrencisinin ve mezunun üye olduğu “The International Pharmaceutical Students’ Federation’a (IPSF)” üye olarak seçildi.  

EÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri uluslararası arenada Ege'yi temsil ediyor
28 Ekim 2022 - 01:48
İZMİR(Ege Ajans)- Uluslarasılaşma alanında öncü çalışmalara imza atan Ege Üniversitesinde, akademisyenlerin yanı sıra öğrenciler de dünya ölçeğinde hizmet veren kurumlarda görev alıyor. Tam akredite araştırma üniversitesi olan Ege Üniversitesi uluslararası alanlarda adından söz ettirmeye devam ediyor. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri  Egemen Güven ve Hazal Kudal, 1949 yılında kurulan, dünyada 92 ülkeden yaklaşık 500 bin eczacılık öğrencisinin ve mezunun üye olduğu “The International Pharmaceutical Students’ Federation’a (IPSF)” üye olarak seçildi. Egemen Güven çeviri komitesinde, Hazal Kudal ise medya komitesinde yer aldı. 

Öğrencilerin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, “IPSF, dünya çapında 500 binden fazla eczacılık öğrencisini ve mezunlarını temsil eden uluslararası, kar amacı gütmeyen bir şemsiye kuruluştur. Halk sağlığı kampanyaları, eczacılık eğitimi ve işgücü geliştirme konularında araştırmalar yapmak, uluslararası ve bölgesel etkinlikler düzenlemek ve eczacılık eğitimi ile öğrenci değişim programları konusunda destek olmak ve haber bülteni yayımlamak gibi faaliyet alanları da bulunan böylesine büyük bir organizasyonda Fakültemiz öğrencilerinin görev alması bizleri gururlandırıyor ve çok mutlu ediyor. Öğrencilerimizin bu başarısını Üniversitemizin öğrenci odaklılık ve uluslararasılaşma vizyonuna ulaşmak adına attığı adımlardan biri olarak görüyor ve onlarla gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle  öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerine fakültemizi, üniversitemizi ve ülkemizi temsil edecekleri görevlerinde başarılar diliyoruz” dedi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve eğitim turizmi
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve eğitim turizmi