EÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri uluslararası arenada Ege'yi temsil ediyor
Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri Egemen Güven ve Hazal Kudal, 1949 yılında kurulan, dünyada 92 ülkeden yaklaşık 500 bin eczacılık öğrencisinin ve mezunun üye olduğu “The International Pharmaceutical Students’ Federation’a (IPSF)” üye olarak seçildi.
![EÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri uluslararası arenada Ege'yi temsil ediyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/10/ege-universitesi-uluslararasi-alanlarda-adindan-soz-ettirmeye-devam-ediyor.jpg)
28 Ekim 2022 - 01:48
İZMİR(Ege Ajans)- Uluslarasılaşma alanında öncü çalışmalara imza atan Ege Üniversitesinde, akademisyenlerin yanı sıra öğrenciler de dünya ölçeğinde hizmet veren kurumlarda görev alıyor. Tam akredite araştırma üniversitesi olan Ege Üniversitesi uluslararası alanlarda adından söz ettirmeye devam ediyor. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri Egemen Güven ve Hazal Kudal, 1949 yılında kurulan, dünyada 92 ülkeden yaklaşık 500 bin eczacılık öğrencisinin ve mezunun üye olduğu “The International Pharmaceutical Students’ Federation’a (IPSF)” üye olarak seçildi. Egemen Güven çeviri komitesinde, Hazal Kudal ise medya komitesinde yer aldı.
Öğrencilerin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, “IPSF, dünya çapında 500 binden fazla eczacılık öğrencisini ve mezunlarını temsil eden uluslararası, kar amacı gütmeyen bir şemsiye kuruluştur. Halk sağlığı kampanyaları, eczacılık eğitimi ve işgücü geliştirme konularında araştırmalar yapmak, uluslararası ve bölgesel etkinlikler düzenlemek ve eczacılık eğitimi ile öğrenci değişim programları konusunda destek olmak ve haber bülteni yayımlamak gibi faaliyet alanları da bulunan böylesine büyük bir organizasyonda Fakültemiz öğrencilerinin görev alması bizleri gururlandırıyor ve çok mutlu ediyor. Öğrencilerimizin bu başarısını Üniversitemizin öğrenci odaklılık ve uluslararasılaşma vizyonuna ulaşmak adına attığı adımlardan biri olarak görüyor ve onlarla gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerine fakültemizi, üniversitemizi ve ülkemizi temsil edecekleri görevlerinde başarılar diliyoruz” dedi.
Öğrencilerin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, “IPSF, dünya çapında 500 binden fazla eczacılık öğrencisini ve mezunlarını temsil eden uluslararası, kar amacı gütmeyen bir şemsiye kuruluştur. Halk sağlığı kampanyaları, eczacılık eğitimi ve işgücü geliştirme konularında araştırmalar yapmak, uluslararası ve bölgesel etkinlikler düzenlemek ve eczacılık eğitimi ile öğrenci değişim programları konusunda destek olmak ve haber bülteni yayımlamak gibi faaliyet alanları da bulunan böylesine büyük bir organizasyonda Fakültemiz öğrencilerinin görev alması bizleri gururlandırıyor ve çok mutlu ediyor. Öğrencilerimizin bu başarısını Üniversitemizin öğrenci odaklılık ve uluslararasılaşma vizyonuna ulaşmak adına attığı adımlardan biri olarak görüyor ve onlarla gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerine fakültemizi, üniversitemizi ve ülkemizi temsil edecekleri görevlerinde başarılar diliyoruz” dedi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai