Durgunsu Kano Türkiye Kupası Yarışları Başladı

Durgunsu kano yarışları için ülkemizde bulunan en iyi parkurlardan biri olan Sarısungur Gölet’i her yıl olduğu gibi kano yarışlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Durgunsu Kano Türkiye Kupası Yarışları Başladı
10 Haziran 2022 - 13:01

Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile düzenlenen Durgunsu Kano Türkiye Kupası Yarışları Sarısungur Göleti’nde başladı.

Durgunsu kano yarışları için ülkemizde bulunan en iyi parkurlardan biri olan Sarısungur Göleti her yıl olduğu gibi kano yarışlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi imkânları ile yaptığı parkur ülkemiz kano ve dragon sporcuları için önemli bir hizmeti yerine getiriyor.

Sarısungur Göleti’nde yapılan şampiyonada, ESKİ Genel Müdürlüğü’nün mühendisleri ve teknik ekipleri tarafından gerekli bakımları yapılarak kurulan “Otomatik Çıkış Sistemi” de faaliyete geçti.

10-12 Haziran tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenen Durgunsu Kano Türkiye Kupası Yarışlarına, 15 şehirden 23 takım ve 236 sporcu katılırken yarışlarda ilk gün 1000 metre yarışları gerçekleştiriliyor.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nden 9 sporcunun mücadele ettiği yarışlar Cumartesi günü 500 metre, Pazar günü 200 metre yarışları ile tamamlanacak.
Büyük heyecana sahne olacak yarışların tamamlanmasının ardından Pazar günü yapılacak ödül töreni ile Durgunsu Kano Türkiye Kupası Yarışları sona erecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay: "Aliağa'da kontrolsüz gemi sökümüne izin verilemez"
Başkan Tugay: “Aliağa'da kontrolsüz gemi sökümüne izin...
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?