Çeşme'de "Balığa Gel" etkinlikleri başladı
Çeşme Belediyesi, Dokuz Eylül Rotary Kulübü işbirliğinde, 14-21 Kasım Dünya Balıkçılık Haftasını bir dizi etkinlikle kutluyor.
![Çeşme'de "Balığa Gel" etkinlikleri başladı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/11/dunya-balikcilik-haftasi-cesme-de-bir-dizi-etkinlikle-kutlaniyor.jpg)
16 Kasım 2022 - 13:50
Ekrem Oran: “Denizlerimizin bereketiyle, sofralarımızı zenginleştireceğiz”
Çeşme Belediyesi, Dokuz Eylül Rotary Kulübü işbirliğinde, 14-21 Kasım Dünya Balıkçılık Haftasını bir dizi etkinlikle kutluyor. Denizler için farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikler Aya Haralambos Kilisesi’nde düzenlenen söyleşi ve sergi ile başladı.![Çeşme Belediyesi, Dokuz Eylül Rotary Kulübü işbirliğinde, 14-21 Kasım Dünya Balıkçılık Haftasını bir dizi etkinlikle kutluyor. Denizler için farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikler Aya Haralambos Kilisesi’nde düzenlenen söyleşi ve sergi ile başladı.](https://www.mahalligundem.com/images/arsiv/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/mahalligundem.com/_cesmede_baliga_gel_etkinlikleri_basladi_%20(2).jpg)
Moderatörlüğünü A. Nedim Atilla’nın yaptığı Şef Yunus Emre Akkor ‘Osmanlı’dan Günümüze Su Ürünlerinin İşlenmesi’ konulu söyleşi gerçekleştirdi. Açılış etkinliklerine Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’ın yanı sıra Yaşar Üniversitesi Gastronomi öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Oran, “İklim krizinin etkileri, deniz kirliliği, bilinçsiz avlanmanın deniz ekosisteminde yarattığı hasarlar sonucunda denizlerimiz alarm veriyor. Balıkçılarımızın, tüketicilerimizin bu konuya çok hassas yaklaşmaları gerekiyor. Mevsiminde avlanmak, doğru derinlikte avlanmak, balıkların üreme süreçlerine saygı ile yaklaşmak çok önemli. Zor günlerden geçiyoruz. Ekonomik koşulların zorlayıcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama hiçbirimizin, hiçbir konuda günü kurtarmak anlayışıyla davranma lüksümüz yok. Evet bugün denizlerimizin bereketiyle, sofralarımızı zenginleştireceğiz. Ama yarını yok saymayacağız” dedi.
“Üreterek zenginleşeceğiz”
Oran, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Binlerce yıldır bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, büyük oranda geçimini denizlerden sağlayan Ildırımızda gerçekleştirdiğimiz ‘Balığa Gel’ etkinliğimizi bu konuda toplumsal duyarlılığı artırmak üzerine kuruyoruz. Ildır’da, Şifne’de, Dalyan’da, Çiftlik’te, Çeşmemizin dört bir köşesinde balıkçılarımıza destek olacak, denizle kucaklaşacağız. Üreterek zenginleşeceğiz, paylaşarak büyüyeceğiz. Balığa gel etkinliğimize katılan herkese rastgele.”- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai