Dikili'nin 101. Kurtuluş Yıl Dönümü kutlandı
14 Eylül Dikili’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü gün boyunca coşkuyla kutlandı.
![Dikili'nin 101. Kurtuluş Yıl Dönümü kutlandı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/09/dikili-nin-101-kurtulus-yil-donumu-kutlandi.jpeg)
15 Eylül 2023 - 11:19
Dikili’nin esaretten kurtuluşu 101 yaşında!
14 Eylül Dikili’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü gün boyunca coşkuyla kutlandı. Dikili Atatürk Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine Dikili Kaymakamı Ali Edip Budan, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Uysal, kamu kurum müdürleri, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Zeybek gösterileri sonrasında Şehit Sami Akbulut Caddesi’nde geçit töreni gerçekleştirildi.
101. yıl kutlamaları coşkusu akşam da devam etti
Kutlama etkinlikleri akşam da devam etti. Dikili Belediyesi öncülüğünde Bülent Ecevit Meydanı'ndan başlayıp konser alanı Atatürk Meydanı’nda son bulan Kurtuluş Yürüyüşü'ne binlerce Dikilili katılırken, çok sayıda vatandaş evlerinin balkonlarından ayyıldızlı bayrakları ve Atatürk posterleri ile destek verdi. Dikili Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun birbirinden değerli eserleri seslendirdiği konserle kutlama programı sona erdi.Kurtuluş coşkusunu ilçe halkıyla birlikte yaşayan Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, “Bugün burada canları pahasına ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyerek esarete boyun eğmeyenlerin başlattığı Milli Mücadelenin Dikili’mizde zaferle taçlandığı gün olan 14 Eylül kurtuluş günümüzün 101. yılını kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Dikili’miz 101 yıl önce bugün 3 yıl 3 ay süren esaretten kurtulmuştur. Cennet vatanımızı bizlere yurt yapan Ulu Önderimiz Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman yol arkadaşlarına çok şey borçluyuz. Değerli hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bizler de emanet edilen Cumhuriyetimize ve cennet vatanımıza layık olabilmek için çok çalışacağız, çok üreteceğiz. Dikili’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlu olsun.” dedi.
![](https://www.mahalligundem.com/images/1111/109/_bakircay_gazetesi_.jpg)
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR