Depremden etkilenen can dostlara 1 buçuk ton kuru mama

Bayraklı Belediyesi, depremde yaralanan veya evsiz kalan evcil hayvanlar ile sokaktaki can dostları da sahipsiz bırakmadı.

Depremden etkilenen can dostlara 1 buçuk ton kuru mama
12 Kasım 2020 - 10:11
Bayraklı Belediyesi, depremde yaralanan veya evsiz kalan evcil hayvanlar ile sokaktaki can dostları da sahipsiz bırakmadı. Haytap, internetten yapılan alışveriş platformu Getir ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen çalışma kapsamında satın alınan 1 buçuk ton mama Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne teslim edildi. Ekipler, belirli periyotlarla ilçedeki sokak hayvanlarını besleyecek.

Bayraklı Belediyesi, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), online alışveriş firması Getir ve Bursa Büyükşehir Belediyesi depremden etkilenen can dostlar için iş birliği yaptı. Getir firmasıyla çalışma yürüten HAYTAP, başlatılan kampanyadan elde edilen gelirle 3 ton kuru mama satın aldı. Bunun yarısı Seferihisar'a, diğer yarısı da Bayraklı'ya gönderildi. Bursa'da faaliyet gösteren fabrikadan yola çıkan yardımlara Bursa Büyükşehir Belediyesi de lojistik destek verdi ve ayrıca 150 kg da kuru kedi maması yardımında bulundu. Can dostlara iletilmek üzere hazırlanan yardım kamyonu, Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne gelerek 1 buçuk tonluk kuru mamayı teslim etti. Hayırseverlerle Bayraklı Belediyesini bir araya getiren HAYTAP İzmir Temsilcisi Esin Önder, Basın Sözcüsü Şule Baylan, hayvansever Erkan Kitapçıoğlu ve Sevda Berna Güntekin ile birlikte İzmir Veteriner Hekimleri Odası, Klivet İzmir ve Royal Canin çadırda yaşayan kedi ve köpekler için ayrıca yavru destek sütü ve mama bağışladı.

Depremden etkilenen can dostların yardımına koşan Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür eden HAYTAP Basın Sözcüsü Şule Baylan, "Burada enkazdan çıkarılan deprem bölgesinde bulunan sakat, kazalı hayvanların hepsinin tedavisi bakım evinde yapıldı. Bayraklı Belediyesi Veteriner Hekimlerimiz destek verdi. Özel klinikler de Klinisyen Derneği ve İzmir Veteriner Odası desteğiyle kliniklerini açtı. Gerçekten önemli ve güzel bir çalışma oldu. Sahadaki gönüllülerle birlikte uyum halinde çalışarak sokak hayvanlarımıza, deprem mağdurlarına destek veren, can dostları yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve Mordoğan'a günübirlik gemi seferleri
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve...
Büyükşehir Meclisi'nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze ile kardeş kent olacak!
Büyükşehir Meclisi’nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze...