Denizlililer yardım göndermek için birbiriyle yarıştı
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından tüm imkanlarıyla başlattığı seferberlik çalışmalarına devam ediyor.
![Denizlililer yardım göndermek için birbiriyle yarıştı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/02/denizlililer-yardim-gondermek-icin-birbiriyle-yaristi.jpg)
08 Şubat 2023 - 11:10
Büyükşehir’in 24 yardım tırı deprem bölgesine gitti
Türkiye’yi derinden etkileyen depremlerin ardından tüm imkanlarını seferber eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, bölgeye toplamda 24 adet yardım malzemeleri taşıyan tır gönderdi. Denizlililer deprem bölgesine yardım malzemesi göndermek için birbiriyle yarıştı.
Denizlililer yardım göndermek için birbiriyle yarıştı
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından tüm imkanlarıyla başlattığı seferberlik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda önceki gün gece yarısı, ilk yardım malzemeleri taşıyan tırı deprem bölgesine uğurlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 3 farklı noktada oluşturduğu yardım malzemeleri teslim noktalarında aralıksız çalışmaya devam ediyor. Vatandaşların göndermek için birbiriyle yarıştığı yardım malzemeleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Kongre ve Kültür Merkezi, Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi ve Büyükşehir Belediyesi Bahçelievler İtfaiye Şubesi altında toplanarak paketlendi. Bölgede en çok ihtiyaç duyulan gıda ürünleri, battaniye, kışlık kıyafet, polar, çocuk kıyafeti, çocuk bezi, mama, ısıtıcı ve hijyen malzemesi gibi yardım malzemeleri tırlara yüklenerek Denizli Büyükşehir Belediyesi ve AFAD koordinasyonunda peyderpey deprem bölgesine sevk edildi.
Denizli’nin kalbi afetzedeler için çarpıyor
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yardım malzemeleri teslim noktalarını sık sık ziyaret ederek afetzedeler için tek yürek olan Denizlilere teşekkür etti. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Başkan Zolan, “Bugüne kadar toplanan 24 tır dolusu yardım malzemesini Denizli Büyükşehir Belediyemiz ve AFAD koordinesinde deprem bölgesine sevk ettik. Vatandaşlarımız depremden etkilenen kardeşlerimize destek olmak için çok yoğun ilgi gösteriyor. Denizli’miz 7’den 70’e bu büyük afette tek yürek olup deprem bölgesine destek olmak için canla başla çalışıyor, Allah’ım herkesten razı olsun. İnşallah depremin yaralarını hep birlikte saracağız” ifadelerini kullandı.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR