Denizli Büyükşehir'den geleneksel aşure hayrı
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle her yıl düzenlediği aşure hayrı geleneğini bu yıl da sürdürdü.
![Denizli Büyükşehir'den geleneksel aşure hayrı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/08/denizli-buyuksehir-den-geleneksel-asure-hayri.jpg)
13 Ağustos 2021 - 20:19
Denizlililer Büyükşehir'in aşure hayrında buluştu
Denizli Büyükşehir Belediyesinin her yıl geleneksel olarak Muharrem ayında düzenlediği aşure hayrı Bayramyeri Meydanı’nda yapıldı. Başkan Osman Zolan ve beraberindekiler binlerce vatandaşa aşure ikram etti.Denizli Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle her yıl düzenlediği aşure hayrı geleneğini bu yıl da sürdürdü. Bayramyeri Meydanı’nda düzenlenen aşure hayrına, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Ahmet Kutluhan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cuma namazı sonrasında gerçekleştirilen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, binlerce Denizlili aşure hayrında buluştu. Başkan Osman Zolan ve protokol üyeleri vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Vali Atik, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bu özel günlerde bu tür buluşmaların çok önemli olduğunu belirterek Başkan Zolan’a teşekkür etti. Vali Atik, “Büyükşehir Belediyemizin aşure hayrına katılımlarından dolayı halkımıza teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu topraklarda huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamayı nasip etsin. Bu güzel organizasyon için Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Zolan’dan birlik beraberlik mesajı
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, binlerce yıldır süren aşure geleneğini Büyükşehir Belediyesi olarak yaşatmak için her yıl aşure hayrı geleneğini devam ettirdiklerini kaydetti. Başkan Osman Zolan, “Geçtiğimiz yıl salgın sebebiyle aşure hayrımızı yapamamıştık. Muharrem ayında yapılan aşure birlik, kardeşlik ve sevgiyi temsil eder. Muharrem ayı hicri takvimin ilk ayıdır. Hicri takvimin başlangıcı Peygamber Efendimizin Mekke’den Medine’ye hicreti ile başlar. Muharrem ayında birçok olay yaşanmıştır. Güzellikler, acılar vardır. Kardeşliğimizin birleşmesi güçlü olması birlik ve beraberliğimizin daim olması adına Büyükşehir Belediyesi olarak aşure hayrı geleneğimize devam ediyoruz” diye konuştu.“Değerlerimizi anlayarak yaşamalı ve yaşatmalıyız”
Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Allah’ım yapmış olduğumuz hayırlar hürmetine ülkemizi, şehrimizi afet ve felaketlerden korusun. İnşallah hiç kimsenin başı ağrımasın. Hiç kimse kazaya, belaya uğramasın. Esas olan bizim bu değerlerimizi anlayarak yaşatmamız gerekiyor. Allah’ım hayrımızı kabul etsin, tekrarını nasip etsin. Muharrem Ayı’nda güzellikler yaşamamızı nasip etsin” dedi.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai