Denizli Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesine bir ekip daha gönderdi
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından seferberlik başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesine ikinci bir ekip daha gönderdi.
![Denizli Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesine bir ekip daha gönderdi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/02/denizli-buyuksehir-belediyesi-deprem-bolgesine-bir-ekip-daha-gonderdi.jpeg)
07 Şubat 2023 - 11:22
32 iş makinesi ve araç ile 50 personel daha deprem bölgesinde
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma faaliyetlerine destek olmak için yola çıkan itfaiye ekiplerinin yanı sıra 32 iş makinesi ve araç ile 50 personel daha deprem bölgesine gönderdi. Başkan Zolan’ın uğurladığı kafile arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarında görev alacak.Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından seferberlik başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesine ikinci bir ekip daha gönderdi. İlk etapta Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na ait 2 kaza kırım aracı, 3 arazöz, 1 merdivenli yangın söndürme aracı, 3 destek aracı ve 40 personeli bölgeye sevk eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, 32 iş makinesi ve araç ile 50 personelini daha deprem bölgesinde görevlendirdi. İçişleri Bakanlığının koordinasyonunda Hatay’da görevlendirilen Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve Denizli Büyükşehir Belediyesi ekiplerini, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan uğurladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Asfalt Şantiyesi’nden hareket eden personele hayırlı yolculuklar ve kolaylıklar dileyen Başkan Zolan, bunun kutsal ve bir insanlık görevi olduğunu vurguladı.
“Kalbimizde, gönlümüzde sizlerle beraber”
Denizli Büyükşehir Belediyesinin tüm çalışanlarının deprem bölgesine gönüllü olarak gitmek istediğini kaydeden Başkan Osman Zolan, “Hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah’ım yolunuzu açık etsin. Arama kurtarma çalışmalarında Allah’ım yar ve yardımcınız olsun. Kalbimizde, gönlümüzde sizlerle beraber” diye konuştu. Arama kurtarma faaliyetleri başta olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediyesinin tüm imkânları ile depremden etkilenen vatandaşların yanında olmaya devam edeceğini ifade eden Başkan Osman Zolan daha sonra Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve bölgede görev yapacak personeli uğurladı.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR