Daikin Türkiye, Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı'nın sponsoru oldu

Galatasaray Spor Kulübü ile iklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin Türkiye arasında yeni bir sponsorluk anlaşması yapıldı.

Daikin Türkiye, Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı'nın sponsoru oldu
18 Ekim 2022 - 15:04

Kadın istihdamı ve fırsat eşitliğinin desteklenmesi vizyonuyla hareket eden, iklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin Türkiye, kadınların spordaki başarısını da destekliyor.

Önceki yıllarda Galatasaray kadın voleybol takımının isim sponsoru olan marka, 2022-2023 sezonu için, Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı'nın forma göğüs sponsoru oldu.

Galatasaray Spor Kulübü ile iklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin Türkiye arasında yeni bir sponsorluk anlaşması yapıldı. Kadın istihdamını ve fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla Sakura Kadın Teknisyenler Programı’nı hayata geçiren ve 2025 yılına kadar kadın çalışan oranını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefleyen marka, kadınları sporda da desteklemeye devam ederek, Galatasaray Kadın Voleybol Takımı ile yeni bir sponsorluk anlaşması yaptı. 2012 - 2015 yılları arasında Galatasaray voleybol takımının isim sponsoru olan marka, desteğini forma göğüs sponsoru olarak sürdürüyor.

18 Ekim 2022 Salı günü, Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu Basın Toplantı Odası’nda düzenlenen anlaşmanın imza törenine, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Saruhan Cibara ve Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder katıldı.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Saruhan Cibara, toplantıda yaptığı açıklamada iklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin ile tekrar işbirliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, "Daikin bizim en uzun süre sponsorluk anlaşmasına devam ettiğimiz, bundan on sene evvel yine ekim ayında imza töreninde bir araya geldiğimiz bir iş ortağımız. Sadece Galatasaray voleybol şubesinin isim ve göğüs sponsoru değil, aynı zamanda Galatasaray derneği ve işletmelerinin de bir iş ortağı. Her konuda iklimlendirme, havalandırma çözümlerinde her zaman başvurduğumuz ve hiçbir zaman reddedilmediğimiz bir dostumuz. Dolayısıyla seneler sonra Daikin’le böyle bir imza atmak gerçekten bizim onur duyduğumuz bir şey ve gerçekten takdir duygularını da tarif edemediğimiz bir iş ortaklığı oluyor. Huzurunuzda Hasan Bey’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder; Galatasaray ile tekrar masaya oturmaktan dolayı heyecanlı olduklarını belirterek: “Daha önce ilk takım sponsorluğumuzu yine Galatasaray Kadın Voleybol Takımı isim sponsorluğu ile gerçekleştirmiştik. Voleybol takımına sağladığımız destek ile kadınların spordaki başarılarını desteklemeye devam edeceğiz. 2022-2023 sezonu için, birçok unutulmaz maçlar yaşatacaklarına inandığımız Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’na forma göğüs sponsoru olmaktan dolayı oldukça heyecanlıyız. Kendi alanında iki güçlü isim olan Galatasaray ve Daikin’in, birlikte Türk voleyboluna katkı sağlamasını ve anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
Mobilya sektöründe düğün heyecanı! 600 bin çift evlenecek
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki neden?
İslamofobi ısrarla gündemde tutulmaya çalışılıyor! Peki...