Çocuklara tiyatro ile çevre bilinci aşılanıyor
Sürdürülebilir bir çevre için çalışmalarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillerde çevre bilinci oluşturmak için farklı bir projeye daha imza atıyor.
![Çocuklara tiyatro ile çevre bilinci aşılanıyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/11/cocuklara-tiyatro-ile-cevre-bilinci-asilaniyor.jpg)
28 Kasım 2022 - 23:32
Çocuklar Büyükşehir ile hem öğreniyor hem eğleniyor
Sürdürülebilir bir çevre için çalışmalarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, çocuklara çevre bilincini tiyatro oyunu ile aşılıyor. Büyükşehir Belediyesinin gönüllü çalışanları, çocuklara geri dönüşüm, küresel ısınma-iklim değişikliği gibi çevre konularını tiyatro oyunuyla eğlenceli bir şekilde anlatıyor.Sürdürülebilir bir çevre için çalışmalarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillerde çevre bilinci oluşturmak için farklı bir projeye daha imza atıyor. Tüm canlılar için daha güvenli ve daha sağlıklı bir gelecek sloganıyla başlatılan proje ile Denizli Büyükşehir Belediyesi, sıfır atık bilinci oluşturarak atıkların ayrıştırılması, geri dönüşümün öneminin kavranması ve küresel ısınma - iklim değişikliği konularında farkındalık yaratılması amacıyla okullarda çevre eğitimi çalışmasına başladı. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın gönüllü personeli “Dünyamızı Dönüştürelim” adlı tiyatro oyunu ile öğrencilerin karşısına çıkıyor. Oyunun yılsonuna kadar Denizli genelindeki tüm anaokul, ilkokul ve ortaokullarda gösterileceği belirtilirken, çevre bilincinin aşılandığı program öğrencilerin büyük ilgisini çekiyor.
Hayvan sevgisi de anlatılıyor
Çocuklara çevre eğitiminin verildiği oyunda ise, “Temiz çevre, temiz çevrenin canlıların yaşamına etkisi ve hayvan sevgisinin anlatıldığı oyunda, iklim değişikliği, çevre kirliliği, atık yağ ve atık pillerin doğaya verdiği zararlar, atıklar gelişigüzel doğaya atılırsa çevremize vereceği zararlar, atıkların doğada ne kadar sürede yok olduğu, geri dönüşüm atıklarının ayrı toplanması ve önemi, suyun önemi ve sıfır atık” konuları eğlenceli olarak anlatılıyor. Gösteri sonrası ise öğrencilere puzzle, kalem kutusu, not defteri gibi hediyeler dağıtılıyor.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai