Çiğlili Kadınlara "Sağlıklı Yaşam" Bilgilendirmesi
Çiğli Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Güzeltepe, Şirintepe ve Küçükçiğli Mahallesi’nde düzenlenen kadın sağlığı konulu bilgilendirme toplantılarına Çiğlili kadınlar yoğun ilgi gösterdi.
![Çiğlili Kadınlara "Sağlıklı Yaşam" Bilgilendirmesi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/02/ciglili-kadinlara-saglikli-yasam-bilgilendirmesi.jpeg)
18 Şubat 2022 - 14:41
Çiğli Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Güzeltepe, Şirintepe ve Küçükçiğli Mahallesi’nde düzenlenen kadın sağlığı konulu bilgilendirme toplantılarına Çiğlili kadınlar yoğun ilgi gösterdi.
Kadınlara yönelik hayata geçirdiği sosyal, kültürel, sportif ve istihdama destek konulu çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Çiğli Belediyesi, son olarak kadınların sağlık ile ilgili farkındalığını artıracak bir uygulamaya imza attı. Çiğli Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplum Sağlığı Dairesi Başkanlığı’nın birlikte sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Şirintepe, Güzeltepe ve Küçükçiğli Mahallesi’nde bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu toplantılarda kadınlara; kadın sağlığı, üreme sağlığı, fiziksel aktivite, toplumsal cinsiyet eğitimi, ev kazaları ve ilk yardım konularında bilgilendirme yapıldı.
Başkan Gümrükçü: “Önceliğimiz sağlık”
Kadınların toplumsal hayatın her alanında güçlü bir şekilde yer almasının ön koşulunun sağlıklı olmaktan geçtiğini belirten Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Çiğli Belediyesi olarak, kadınların hayatın her alanında söz sahibi olmasını istiyoruz. Bu doğrultuda teşvik edici proje ve etkinlikler düzenliyoruz. Bu hizmetlerimizin yanı sıra Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte kadınları sağlık anlamında bilgilendirmek için bir çalışma başlattık. Güzeltepe, Şirintepe ve Küçükçiğli Mahallelerimizde toplantılar düzenledik. Gösterilen ilgi bizleri mutlu etti. Toplantılarımız diğer mahallelerimizde de devam edecek. Çalışmalara sağladığı katkılardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer başta olmak üzere tüm personellere teşekkür ederim” dedi. - Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai