Çiğli'de 19 Mayıs Coşkusu Futbol Turnuvasıyla Başladı
Çiğli, 17 Mayıs 2024 - Çiğli Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümü kapsamında hazırlanan kutlamalar "Gençlik Kupası Futbol Turnuvası" ile başladı
![Çiğli'de 19 Mayıs Coşkusu Futbol Turnuvasıyla Başladı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/05/cigli-de-19-mayis-coskusu-futbol-turnuvasiyla-basladi.jpeg)
17 Mayıs 2024 - 09:02
Çiğli’de 19 Mayıs Kutlamaları Futbol Turnuvası ile Başladı
Çiğli Belediyesi tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü kapsamında hazırlanan kutlamalar “Gençlik Kupası Futbol Turnuvası” ile başladı.Çiğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde Çiğli Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen turnuvaya Çiğli Belediyespor, Altıngenç Spor, Esentepe Spor, Harmandalı Spor, Evka 2 Spor, Evka 5 Spor, Egekent Gençlik Spor, Güzeltepe Spor ve Maltepe Spor U-15 futbol takımları katıldı. Sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği müsabakalar, çekişmeli ve keyifli anlara sahne oldu. Turnuva, 17 Mayıs Cuma günü (bugün) gerçekleşecek kapanış maçları ile sona erecek. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız takdim edecek.
Sporcu sağlığı konuşulacak
Kutlama programı doğrultusunda, 17 Mayıs Cuma günü Sporcu Beslenmesi Uzman Diyetisyen Özdegül Baştürk ile Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden Doç. Dr. Sinan Seyhan’ın konuşmacı olarak yer alacağı “Sporcu Beslenmesi ve Spor Sakatlanmaları Sonrası Antrenmana Dönüş” konulu seminer düzenlenecek. Çiğli Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek seminer, saat 16:00’da başlayacak.
Başkan Yıldız: “Gençlerimizin sporla bağını kuvvetlendireceğiz”
Ev sahipliği yaptıkları Gençlik Kupası Futbol Turnuvası ile ilgili açıklamalarda bulunan Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelemizi başlatmasının 105. yıl dönümü için dolu dolu bir program hazırladık. Kutlamalara, Ata’mızın 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlerimizle başladık. İlçemizdeki amatör spor kulüplerinin katılım gösterdiği Futbol Turnuvasında Çiğlimizin öz değerlerini keyifle izledik. Genç nesilleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sporla olan bağını kuvvetlendirmek için amatör spor kulüplerimize ve sporcularımıza destek olmaya devam edeceğiz. Etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve turnuvaya katılan sporcu kardeşlerime teşekkür ediyorum” diye konuştu. - Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR