Çiğli Belediyesi 2023 Yılı "İnsan Hakları Kenti" Raporunu Yayınladı
Çiğli Belediyesi, İnsan Hakları Kenti Göstergeleri ve Gerçekleşme Durumu çalışması kapsamında ilçedeki kırılgan grupları ele aldığı 2023 yılı raporunu yayınladı.
![Çiğli Belediyesi 2023 Yılı "İnsan Hakları Kenti" Raporunu Yayınladı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/12/cigli-belediyesi-2023-yili-insan-haklari-kenti-raporunu-yayinladi.jpg)
10 Aralık 2023 - 22:12
Çiğli Belediyesi, İnsan Hakları Kenti Göstergeleri ve Gerçekleşme Durumu çalışması kapsamında ilçedeki kırılgan grupları ele aldığı 2023 yılı raporunu yayınladı.
Başkan Utku Gümrükçü öncülüğünde Çiğli’de ikamet eden vatandaşların temel yaşam standartlarını yükseltmek adına çalışmalarını sürdüren Çiğli Belediyesi, çocuk, kadın, yaşlı, engelli ve ortak gruba yönelik uyguladığı İnsan Hakları Kenti Göstergeleri ve Gerçekleşme Durumu 2023 yılı raporunu yayınladı. Katılım, erişilebilirlik ve güvenlik kategorilerinden oluşan 222 adet göstergenin gerçekleşme oranı 2023 yılında %60.36 olarak açıklandı. Göstergelerin çocuklarda gerçekleşme oranı %40, kadınlarda %73.33, yaşlılarda %46.15, engellilerde %51.28, ortak grupta ise %80.65 olarak açıklandı.
Kurumsal veriler de paylaşıldı
Yayınlanan raporda Çiğli Belediyesi bünyesindeki 15 müdürlükte gerçekleştirilen gerçekleşme oranları da paylaşıldı. Müdürlükler arasında 53 gerçekleştirilen gösterge ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü listenin başında yer alırken, hemen ardından 30 gerçekleştirilen gösterge ile Sağlık İşleri Müdürlüğü ve 16 gerçekleştirilen gösterge ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü geldi.
Başkan Gümrükçü: "İnsanca bir yaşam herkesin hakkı"
Çiğli Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Gümrükçü, "İlçemizdeki kırılgan gruplar başta olmak üzere tüm yurttaşlarımızın temel haklarına erişimini sağlamak adına üç yıldır çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2023 yılında göstergelerin gerçekleşme oranını %60.36 seviyesine çıkardık. Müdürlüklerimiz bazında ilerleme de gayet iyi gidiyor. Çiğli’yi tüm yurttaşlarımız için güvenilir, erişilebilir, mutlu ve huzurlu bir kent haline getirmek için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR