Büyükşehir, Hatay'a 244'üncü destek tırını da gönderdi
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tüm birimleriyle harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, depremzedelere destek vermeye devam ediyor.
![Büyükşehir, Hatay'a 244'üncü destek tırını da gönderdi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/10/buyuksehir-hatay-a-244-uncu-destek-tirini-da-gonderdi.jpg)
11 Ekim 2023 - 21:53
8 ay geçti deprem bölgesi unutulmadı! İzmir’den Hatay’a 244’üncü destek tırı gönderildi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 ili etkileyen 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından yaraları sarmaya devam ediyor. Büyükşehir, Hatay’a 244’üncü destek tırını da gönderdi.Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tüm birimleriyle harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, depremzedelere destek vermeye devam ediyor.
Yurttaşların ve Büyükşehir Belediyesi’nin temin ettiği yardım malzemelerinin yer aldığı bir tır daha Hatay'a doğru yola çıktı. Tırda 300 soba, bin 200 hijyen paketi, 30 yatak, 492 battaniyenin yanı sıra 76 koli çocuk, 85 koli kadın, 34 koli erkek giyim malzemesi yer alıyor. 8 aydır her hafta bir yardım tırını bölgeye gönderen Büyükşehir Belediyesi, 244’üncü destek tırını yola çıkarmış oldu.
Dayanışma sürecek
İzmir Büyükşehir Belediyesi, afetin hemen ardından Umut Hareketi’ni başlatarak deprem bölgesindeki vatandaşlar için dayanışma köprüsü oluşturmuştu. İzmirlilerin yoğun katılımıyla çığ gibi büyüyen Umut Hareketi ile bölgeye bugüne kadar 3 uçak, 2 gemi, 243 tır, 129 kamyon, 6 kamyonet ile yardım malzemesi gönderildi. Deprem bölgelerinde konteyner kentler kuran Büyükşehir Belediyesi, "Bir Kira Bir Yuva" kampanyasıyla da barınma sorununa çözüm üretmişti. İzmir'in depremzede vatandaşlara desteği, bölgede hayat tam anlamıyla normale dönene kadar devam edecek. - Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR