Büyükşehir, 30 Ekim İzmir depreminde zarar gören parkları yeniliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 30 Ekim depreminde Bayraklı’da zarar gören 23 parkı yeniliyor: Kent mobilyaları afette barınma ve enerji ihtiyacını karşılayacak!

Büyükşehir, 30 Ekim İzmir depreminde zarar gören parkları yeniliyor
27 Ağustos 2021 - 13:57

Büyükşehir depremde zarar gören parkları yeniliyorİzmir
Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratma vizyonu çerçevesinde, 30 Ekim depreminde Bayraklı’da zarar gören 23 parkı yeniliyor. Parklarda depreme karşı acil durum alanları ve donatıları da oluşturulacak. Kent mobilyaları afet durumlarında halkın barınma ve enerji ihtiyacını karşılayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 30 Ekim İzmir depreminde Bayraklı’da zarar gören parkların bakım, onarım ve tadilatına Bayraklı Öğretmen Evi Parkı’ndan başladı.

Proje kapsamında 23 parkta 200 bin metrekare alanda yeni malzemelerle düzenleme yapılacak. Tüm çocuk oyun alanları kauçuk malzemeyle yenilenirken, oturma birimleri estetik hale getirilecek. Yürüyüş yolları, çim alanlar, kilit parke taşlar ve 15 basketbol sahasının zemini yenilenecek. Zarar gören demir, metal, mekanik ve elektrik aksam da tümüyle değiştirilecek. Ayrıca parklarda depreme karşı acil durum alanları ve donatıları oluşturulacak. Rekreasyon amaçlı kullanılan kent mobilyaları afet zamanlarında toplanma alanlarında barınma, enerji, haberleşme gibi ihtiyaçların karşılandığı, enerjisini güneşten alan bir ünite şeklinde planlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Toplumda Artan Şüphe ve Kuşku: Nedenleri ve Sonuçları
Toplumda Artan Şüphe ve Kuşku: Nedenleri ve Sonuçları
Çandarlı'da Gece Yarısı Çıkan Yangın 8 Saatte Kontrol Altına Alındı!
Çandarlı'da Gece Yarısı Çıkan Yangın 8 Saatte Kontrol Altına...