Bucalı öğrencilere AHBAP Derneği'yle eğitim desteği
Buca Belediyesi AHBAP’la el ele dayanışmayı büyütüyor!
![Bucalı öğrencilere AHBAP Derneği'yle eğitim desteği](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/03/bucali-ogrencilere-ahbap-dernegi-yle-egitim-destegi.jpg)
28 Mart 2021 - 16:04
Sosyal belediyecilik anlayışıyla kente hizmetlerini aralıksız sürdüren Buca Belediyesi, AHBAP Derneği’yle gerçekleştirdiği projelerle de dayanışmayı büyütüyor. Buca’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardım kolilerinin ulaştırılmasının ardından, yeni bir çalışmayı hayata geçiren işbirliği kapsamında, LGS’ye hazırlanan 8’inci sınıf öğrencilerine eğitim seti dağıtıldı.
Buca Belediyesi, Türkiye çapında hayata geçirdiği yardım projeleriyle adını duyuran AHBAP Derneği işbirliğiyle, dayanışma ruhunu kentin her alanında, tüm kesimlere yayıyor.
İlçe genelinde yürütülen dayanışma projeleri kapsamında, AHBAP Derneği ve Buca Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından, ihtiyaç sahibi ailelere bin adet gıda yardım kolisinin ulaştırılmasının ardından eğitimdeki engelleri kaldırmak için yeni bir proje başlatıldı.
EĞİTİM DAYANIŞMASI
Proje kapsamında Haziran ayında gerçekleşecek Liselere Geçiş Sistemi’ne (LGS) hazırlanan 8. sınıf öğrencileri yalnız bırakılmadı. Buca Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Çakır'ın da katıldığı etkinlikte Cemal Yetginer Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi ile Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi’nde destek eğitimi alan öğrencilere, 190 adet tüm derslere yönelik konu anlatımı ve soru bankasının yer aldığı LGS hazırlık kitap setleri dağıtıldı.
![](https://www.mahalligundem.com/images/yazarlar/mahalli%20g%C3%BCndem%205/mahalli%20g%C3%BCndem6/mahalli%20g%C3%BCndem7/vapur/mahalli%20g%C3%BCndem%2099/mahalli%20g%C3%BCndem98/mahalli%20g%C3%BCndem%2097/mahalli%20g%C3%BCndem%2096/Mahalli%20101/Mahalli%20102/Mahalli%20103/Mahalli%20104/Mahalli%20105/Mahalli%20105/Mahalli%20106/Mahalli%20107/Mahalli%20109/111/112/114/115/116/117/118/119/120/121/122/ahbap'tan%20e%C4%9Fitime%20destek.jpg)
Buca Belediyesi, Türkiye çapında hayata geçirdiği yardım projeleriyle adını duyuran AHBAP Derneği işbirliğiyle, dayanışma ruhunu kentin her alanında, tüm kesimlere yayıyor.
İlçe genelinde yürütülen dayanışma projeleri kapsamında, AHBAP Derneği ve Buca Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından, ihtiyaç sahibi ailelere bin adet gıda yardım kolisinin ulaştırılmasının ardından eğitimdeki engelleri kaldırmak için yeni bir proje başlatıldı.
EĞİTİM DAYANIŞMASI
Proje kapsamında Haziran ayında gerçekleşecek Liselere Geçiş Sistemi’ne (LGS) hazırlanan 8. sınıf öğrencileri yalnız bırakılmadı. Buca Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Çakır'ın da katıldığı etkinlikte Cemal Yetginer Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi ile Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi’nde destek eğitimi alan öğrencilere, 190 adet tüm derslere yönelik konu anlatımı ve soru bankasının yer aldığı LGS hazırlık kitap setleri dağıtıldı.
![](https://www.mahalligundem.com/images/yazarlar/mahalli%20g%C3%BCndem%205/mahalli%20g%C3%BCndem6/mahalli%20g%C3%BCndem7/vapur/mahalli%20g%C3%BCndem%2099/mahalli%20g%C3%BCndem98/mahalli%20g%C3%BCndem%2097/mahalli%20g%C3%BCndem%2096/Mahalli%20101/Mahalli%20102/Mahalli%20103/Mahalli%20104/Mahalli%20105/Mahalli%20105/Mahalli%20106/Mahalli%20107/Mahalli%20109/111/112/114/115/116/117/118/119/120/121/122/ahbap'tan%20e%C4%9Fitime%20destek.jpg)
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai