Bayraklı depremzedeler için tek yürek oldu
Bayraklı Belediyesi’nin, Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından başlattığı yardım seferberliği çığ gibi büyüdü.
![Bayraklı depremzedeler için tek yürek oldu](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/02/bayrakli-depremzedeler-icin-tek-yurek-oldu.jpg)
08 Şubat 2023 - 12:07
Bayraklı Belediyesi’nin, Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından başlattığı yardım seferberliği çığ gibi büyüdü. 200’e yakın vatandaş, paketleme işlemlerinde gönüllü olarak görev yaparken, hava, deniz ve kara yoluyla tırlar dolusu ihtiyaç malzemesi bölgeye ulaştırıldı.
Bayraklı Belediyesi’ne ait bir ambulans da acil tıp teknikerleriyle birlikte kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Hatay’a gönderildi. Son 48 saatte; 43 bin giyim eşyası, 30 bin bebek bezi, 1000 kutu mama, 22 bin gıda ürünü, 10 bin battaniye/ yorgan ve binlerce acil ihtiyaç malzemesi toplanarak deprem bölgesine teslim edildi.
HAVA- DENİZ VE KARADAN YARDIM SEFERBERLİĞİ
Tarihinin en büyük doğal afetlerinden birini yaşayan Türkiye’de kalpler deprem bölgesinde kurtarılmayı bekleyen vatandaşlar için atarken, Bayraklı’da da yardım seferberliği aralıksız sürüyor. Belediyenin yardım çağrısına kulak veren binlerce Bayraklılı’nın sağduyusu ile toplanan tırlar dolusu ihtiyaç malzemesi 200’e yakın personel ve gönüllü ordusuyla paketlenerek hava, deniz ve kara ulaşımıyla deprem bölgesine gönderildi.
BAYRAKLI’NIN SAĞLIK PERSONELİ HATAY’DA
Son 48 saatte; 43 bin giyim eşyası, 30 bin bebek bezi, 1000 bebek maması, 100 bebek bakım ürünü, 27 bin hijyen malzemesi,10 bin battaniye/ yorgan, 22.000 gıda ürünü, bine yakın ısınma malzemesi ve ev gereçleri, 488 aydınlatma malzemesi, 659 çift ayakkabı ve 7 çadır deprem bölgesine ulaştırıldı. Bayraklı Belediyesi’ne ait tam teçhizatlı bir ambulans da acil tıp teknikerleriyle birlikte, kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Hatay’a gönderildi.
“ACIMIZI, PAYLAŞARAK AZALTACAĞIZ”
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Tarihin en büyük felaketlerinden birini yaşıyoruz. Bu acıyı ülke olarak dayanışma ve birlik duygusuyla, paylaşarak azaltabiliriz. Bayraklı olarak, depremzedelerimiz için seferber olduk. Halkımızın yardımlarıyla deprem bölgelerine binlerce acil ihtiyaç malzemesi ulaştırdık ve bu çabamızı sürdüreceğiz” dedi.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR