Bayraklı'dan deprem mağduru can dostlara mama desteği
Depremin ilk gününden itibaren Bayraklı Belediyesi tarafından başlatılan ve çığ gibi büyüyen deprem desteklerine bir yenisi daha eklendi.
![Bayraklı'dan deprem mağduru can dostlara mama desteği](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/02/bayrakli-dan-deprem-magduru-can-dostlara-mama-destegi.jpeg)
13 Şubat 2023 - 22:21
Türkiye’yi sarsan deprem felaketinden etkilenen can dostları unutmayan Bayraklı Belediyesi, yaşanan afet sonrası bölgede yiyecek sıkıntısı yaşayan sokak hayvanları için mama desteğinde bulundu.
Veteriner İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda bir buçuk ton kedi ve köpek maması ile birlikte arama-kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere onlarca malzemeyi deprem bölgesine gönderdi. Başkan Serdar Sandal, “Depremden etkilenen tüm canlılara elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Var gücümüzle bu yarayı da el birliğiyle sarıp, sıkıntıların üstesinden geleceğiz” dedi.BİR BUÇUK TON MAMA GÖNDERİLDİ
Depremin ilk gününden itibaren Bayraklı Belediyesi tarafından başlatılan ve çığ gibi büyüyen deprem desteklerine bir yenisi daha eklendi. Deprem sonrası evsiz kalan ve büyük afetten etkilenen tüm sokak hayvanları için çalışmalar yürüten Veteriner İşleri Müdürlüğü, afet bölgesine kedi ve köpekler için bir buçuk ton kuru mama, kedi yakalama kafesi, köpek tasmaları ve katlanabilir köpek kafesi gönderdi.EKİPLER BÖLGEDE FAALİYETİNİ SÜRDÜRÜYOR
Öte yandan Bayraklı Belediyesi, depremin ilk gününden bu yana bölgeye 69 bin giyim eşyası, 92 bin bebek bezi, 3 bin kutu mama, 42 bin gıda ürünü, 12 bin battaniye/ yorgan ve yüzbinlerce acil ihtiyaç malzemesi ulaştırdı. Ayrıca Hatay’a gönderilen donanımlı ambulans ve sağlık personelleri ile uzman zabıta ekipleri de arama kurtarma ve yardım dağıtımı faaliyetlerini sürdürüyor.HER ZAMAN YANLARINDAYIZ
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Depremden etkilenen tüm canlılara elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Var gücümüzle bu yarayı da el birliğiyle sarıp, sıkıntıların üstesinden geleceğiz. İçimiz yanıyor ve acılarımızı paylaşırken umudumuzu da sürdürüyoruz. Her zaman deprem mağdurlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR