Bayraklı Belediyesinden Çocuk Şarkıları Şenliği

Bayraklı Çocuk Korosu’nu kurmak için hazırlıklarına başlayan Bayraklı Belediyesi, ilk adımı Çocuk Şarkıları Şenliği ile attı.

Bayraklı Belediyesinden Çocuk Şarkıları Şenliği
11 Ağustos 2022 - 11:14

BAYRAKLI ÇOCUKLAR GİBİ ŞEN!

İZMİR - Bayraklı Belediyesi, BASAMAK çatısı altında sürdürdüğü kültür sanat çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. 6 ayrı mahallede gerçekleşecek olan Çocuk Şarkıları Şenliği'nin ilk gününde bir araya gelen yüzlerce çocuk gönüllerince eğlendi, şarkılar söyledi. Başkan Serdar Sandal “Bayraklı Çocuk Korosu kurup, çocuklarımızı sanatla iç içe yetiştirme hedefimiz var. Çocuk Şarkıları Şenliği bu projenin ilk adımı. Tüm çocuklarımızı etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.


ÇOCUK KOROSU İÇİN HAZIRLIK

Bayraklı Çocuk Korosu’nu kurmak için hazırlıklarına başlayan Bayraklı Belediyesi, ilk adımı Çocuk Şarkıları Şenliği ile attı. 6 farklı mahallede gerçekleşecek olan şenliğin ilki Nafiz Gürman’daki Cemil Atlas İlkokulunun bahçesinde gerçekleşti. Yaklaşık iki saat süren etkinliğe katılan çocuklar hep bir ağızdan şarkılar söyledi, dans etti. Eğlenceye, mahalle sakinleri de evlerinin balkonlarından eşlik etti. Gecenin sonunda müziğe ve enstrümanlara ilgi duyan çocuklar belirlenerek Çocuk Korosu ön kayıt başvuruları alındı. Çocuklara limonata ve pamuk şeker de ikram edildi.
 

BAYRAKLI ÇOCUKLARIYLA GÜZEL

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Çocuklarımızı sanatla, müzikle tanıştırmak ve yakın zamanda bir Çocuk Korosu kurmak için çalışmalarımızı başlattık. Bu projenin ilk adımı olan Çocuk Şarkıları Şenliğimize katılan ve gönüllerince eğlenen çocuklarımızı kutluyorum, diğer mahallelerdeki etkinliklerimize de herkesi davet ediyorum” dedi.
 

ŞENLİK PROGRAMI

12 Ağustos: Yamanlar Mahallesi muhtarlık önü
15 Ağustos: Cengizhan Mahallesi Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Parkı
19 Ağustos: Onur Mahallesi Amfi Tiyatro
22 Ağustos: Çay Mahallesi muhtarlık önü
27 Ağustos: Muhittin Erener Mahallesi 100. Yıl İlkokulu
 
Tüm etkinlikler saat 19:00’da başlayacak. Etkinlik veya koro ile ilgili detaylı bilgiye 477 20 00 telefon numarasından ulaşılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 29'uncu kez kapılarını açtı
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı...
Türk demir çelik sektörü yenilenebilir enerjiye yatırım yapıyor
Türk demir çelik sektörü yenilenebilir enerjiye yatırım...