Bayraklı Belediyesinden çalışanlara sağlık kontrolü

Bayraklı Belediyesi, ortaya çıkabilecek olası sağlık problemlerinin önüne geçebilmek amacıyla çalışanlarının sağlık muayenelerini, akciğer grafiği ve kan testlerini yaptı.

Bayraklı Belediyesinden çalışanlara sağlık kontrolü
05 Ağustos 2021 - 09:42
İZMİR - Bayraklı Belediyesi çalışanları iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında sağlık taramasından geçirildi. Pandemi döneminde özellikle bulaşıcı hastalıklara karşı çalışmalarını sıklaştıran belediye, işyeri hekimi gözetiminde bin 200 çalışana yönelik muayene ve tahlil yapıyor.
 
Bayraklı Belediyesi, ortaya çıkabilecek olası sağlık problemlerinin önüne geçebilmek amacıyla çalışanlarının sağlık muayenelerini, akciğer grafiği ve kan testlerini yaptı. Konuyla ilgili bilgi veren İşyeri Hekimi Haluk Aydın, "Çalışanlar sağlık kontrolünden geçiriliyor ve buna bağlı olarak sağlık raporları düzenleniyor. Özellikle gıda sektöründe çalışanların müşterilere herhangi bir hastalık bulaştırmaması açısından muayeneye tabi tutuluyor. Biz de belediye olarak gerekli bu işlemi uyguluyoruz. Sosyal tesislerimize gelen vatandaşlarımızın herhangi bir bulaşıcı hastalığa maruz kalmaması için tedbirimizi alıyoruz ve öncelikle kafeteryalarımızdaki çalışanlarımızın kontrollerini gerçekleştiriyoruz. Zaman içinde bin 200 personelin tamamı sağlık taramasından geçirilecek" dedi.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Çalışanlarımızın ve çalışanlarımızla iletişim halinde olan tüm yurttaşlarımızın sağlığı bizim için önemli. Bu kapsamda personelin çalışma koşullarının en iyi hale getirilmesi, sağlıklı bir ortamda çalışmalarını sağlamak ve bulaşıcı hastalıklara karşı önlem almak amacıyla bu tür sağlık taramalarına periyodik olarak devam edilecek" diye belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adil Kırgöz: Sosyal belediyeciliğe önem vereceğiz!
Adil Kırgöz: Sosyal belediyeciliğe önem vereceğiz!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler Müdürlüğü" Kuruldu!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler...